Škoda Kamiq může mít místo rezervy koloběžku

  • Jedná se o dopravní prostředek na tzv. poslední míli

  • Koloběžka vyrobená z hliníku a oceli váží 4,8 kilogramů

  • Kromě Kamiqu se vejde také do Scaly

  • Cena koloběžky činí necelé tři tisíce korun

Automobilka Škoda představila nový praktický doplněk pro zdolávání posledních metrů k cíli. Praktickou koloběžku lze složit do prohlubně pro náhradní kolo.

Koloběžka je vyrobená z hliníku a oceli, takže není těžká – váží necelých pět kilogramů a složená měří 49 x 42 x 11 centimetrů. Navzdory lehké konstrukci unese až 100 kilogramů vážícího člověka a díky patentovému skládacímu mechanismu ji lze bez velké námahy složit a následně uložit místo rezervního kola. Díky tomu nezabírá v zavazadlovém prostoru žádné místo.

Složená koloběžka nezabírá žádné místo v zavazadlovém prosotru
Je vyrobená z hliníku a oceli a váží necelých 5 kilogramů

Toto řešení tzv. mikromobility je vhodné prozatím pro majitele modelů Kamiq a Scala. Ovšem pouze za předpokladu, že je jejich vůz vybaven lepicí sadou pro nouzovou opravu defektu. Designově se nese v duchu mladoboleslavských továrních barev, tedy kombinaci zelené a černé barvy. Příjemné ovládání koloběžky by měly obstarat pohodlné gumové rukojeti řídítek.

Skládací koloběžku lze objednat na e-shopu Škoda za 2968 Kč. Koloběžky, ovšem povětšinou elektrické, nabízí i řada dalších automobilek od Mercedesu až třeba po Seat:

Videodojmy: Hyundai Kona Electric a koloběžka Seat eXS KickScooter

Škoda Kamiq může mít místo rezervy koloběžku
Ohodnoťte tento článek!
4.2 (84%) 5 hlas/ů

1 komentář

  1. Škoda že jsem ji neměl v kufru, když mi v Rakousku na dálnici rupla zboku pneumatika. Mohli jsme celá rodina dojet do Chorvatska na koloběžce. Protože v Meganu je plnohodnotná rezerva, tak jsme ji namontovali a ztratili spoustu času návratem do Budějic a pro jistotu přezutím celého auta na nové gumy.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: