Škoda Kamiq má po premiéře. Prohlédněte si crossover, který se k nám nedostane

  • Škoda oficiálně představila malé SUV Kamiq 

  • Velikostně má novinka blízko ke Škodě Rapid 

  • Na český trh se Kamiq nepodívá, je to čínská specialita 

Mladoboleslavská automobilka oficiálně představila svůj nový crossover jménem Kamiq. Velikostně jde o vůz podobný Škodě Rapid, což by se tuzemským zájemcům jistě líbilo, jenže ti všichni mají smůlu. Kamiq vznikl speciálně pro čínský trh a v Evropě se prodávat nebude. Alespoň si ho můžete prohlédnout v celé kráse na prvních fotkách.

Kamiq měří na délku 4390 mm, široký je 1781 mm a vysoký 1606 mm (včetně střešních podélníků), přičemž rozvor náprav činí 2610 mm. Tyto rozměry ho samozřejmě řadí pod Karoq, respektive na úroveň modelů Rapid a Rapid Spaceback. Délkou je přesně mezi těmito sourozenci, rozvor má o pár milimetrů delší. Zároveň je vyšší a nepatrně širší.

Doporučujeme: Za polárním kruhem (nejen) se Škodou Karoq: Sobi, zábava, kýč a zamrzlá příroda

Dostupné informace slibují nový motor 1,5 l, naladěný na 81 kW (110 k) a 150 Nm. Ten bude spojen buď s pětistupňovou manuální převodovkou, nebo se šestistupňovým automatem. Poháněna jsou podle všeho kola přední nápravy.

Škoda Kamiq je součástí strategie, která by měla na čínském trhu přinést do roku 2020 více než 600 tisíc prodaných aut ročně, což je zhruba dvojnásobek toho, co Škoda v Číně prodala minulý rok. Nový Kamiq doplní ještě v průběhu letošního roku také stylovější Kodiaq.

Foto: Autohome

Škoda Kamiq má po premiéře. Prohlédněte si crossover, který se k nám nedostane
Ohodnoťte tento článek!
4.2 (83.33%) 6 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: