Škoda chystá elektrické RS, které ale nebude o dynamice, nýbrž o designu

  • Škoda časem přidá do nabídky další modely RS 

  • Jedním z nich bude i elektrický crossover vycházející ze studie Vision E

  • RS má ovšem v tomto kontextu znamenat více stylu a atraktivnější design, ne nutně lepší dynamiku 

Nabídka modelů RS automobilky Škoda je v současné době značně omezená, neboť zahrnuje pouze Octavii. Již brzy se to ale změní, protože dorazí Kodiaq RS, který nedávno zajel rekord ve své trochu zvláštní kategorii na Nürburgringu. V budoucnu se dočkáme dalšího rozšiřování, přičemž dojde dokonce také na elektromobil nesoucí logo RS.

S touto informací přišli kolegové z britského Autocaru, kteří vyzpovídali šéfa marketingu a prodejů automobilky Škoda Alaina Faveyho. Ten potvrdil, že časem opravdu přijde elektromobil spadající do rodiny RS. Stát by se tak mělo v roce 2022 a automobilka velmi pravděpodobně použije označení eRS. Alain Favey ale zároveň upozornil, že takový vůz nemusí být nutně pouze o lepší dynamice, bude především o „stylu a zážitku“.

Doporučujeme: Škoda Trekka a Škoda Kodiaq – Takhle vypadá rozdíl více než 50 let v praxi

První mladoboleslavské elektrické RS bude vycházet ze sériové verze konceptu Vision E, takže to bude „sportovní“ crossover. Ortodoxní fanoušci asi v tuto chvíli začnou nadávat na to, jak může být crossover sportovní, tím spíš, když je vybavený elektrickým pohonem, jenže jízdní vlastnosti téměř jistě špatné nebudou. Dokázal to třeba Jaguar I-Pace, přičemž technika koncernu VW bude v principu dost podobná.

Z rozhovoru britských kolegů také vyplynulo, že Škoda uvažuje rovněž o návratu sportovní Fabie. Verze RS vycházející z tohoto u nás tolik oblíbeného modelu už je několik let minulostí, Alain Favey ovšem vidí pro generaci nadcházející na trhu prostor. Samozřejmě, jak asi očekáváte, i takový vůz už bude nějakým způsobem elektrifikován. Důvod je prostý, automobilky musí plnit čím dál přísnější emisní limity, což už bez pomoci elektromotorů půjde velmi obtížně.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: