Škoda Kodiaq RS je nejrychlejší 7místné SUV na Nürburgringu. Rekordní kolo zajela žena

6 nových názorů
Autor: Redakce
  • Nová Škoda Kodiaq RS je s časem 9:29,84 rekordmanem mezi sedmimístnými SUV na Nürburgring Nordschleife

  • Škoda potvrdila, že Kodiaq RS je poháněn motorem 2.0 biTDI o výkonu 176 kW (240 koní) a má pohon všech kol

  • Za volantem seděla závodnice a celebrita Sabine Schmitzová

  • Světová premiéra Kodiaqu RS proběhne na podzim

Severní smyčka Nürburgringu málem stála život Nikiho Laudu a Jackie Stewart ji slavně překřtil na „Zelené peklo“. Dnes se na obtížné, 20,8 km dlouhé trati s více než 70 zatáčkami, záludnými horizonty a výraznými změnami příčného sklonu dráhy „velké“ závody už nejezdí. Nürburgring je ale oblíbenou vývojovou laboratoří automobilek a také marketingovým nástrojem. Časem odsud se rádo pochlubí Porsche, Alfa Romeo nebo Subaru. Ale Škoda?

Doporučujeme: Časy na Nürburgringu nevypovídají o tom, jestli je auto zábavné, říká Hyundai

Česká značka má v rámci skupiny Volkswagen za úkol vyrábět rodinná auta s velkou užitnou hodnotou. Třeba takový Kodiaq. Ten ale teď přichází v rychlé verzi Kodiaq RS a Škoda se rozhodla zdůraznit její sportovní kvality výkonem na Nürburgringu. Své modely tam značka testuje běžně. Tentokrát je to ale poprvé, kdy zveřejňuje nejrychlejší čas na kolo v rámci komunikační kampaně k novému modelu.

Za volant SUV poháněného motorem 2.0 biTDI 176 kW (240 k) neusedl nikdo menší než Sabine Schmitzová. Závodnice, moderátorka automobilových pořadů a jediná žena, která kdy vyhrála 24 h Nürburgringu. Na sedadlo spolujezdce usedl vedoucí produktové řady Compact František Drábek, který za vývoj Kodiaqu RS zodpovídá.

Doporučujeme: Škoda Trekka a Škoda Kodiaq – Takhle vypadá rozdíl více než 50 let v praxi

Výsledných 9 minut 29,84 s dělá z Kodiaqu RS nejrychlejší sedmimístné SUV na Severní smyčce. Přiznejme si ale, že v absolutních číslech to nijak oslnivý výsledek není. Rychlejší byl třeba už Jaguar S-Type Diesel, se kterým zajela shodou okolností opět Schmitzová před 14 lety čas 9:12, Opel Zafira OPC (8:54) nebo Chevrolet HHR SS (8:43,52). Dnešní ostré hatchbacky a rychlá SUV pak zajíždějí časy i hluboko pod osm minut.

Škoda Kodiaq RS byla při rekordním pokusu stále maskovaná. Světovou premiéru ohlásila automobilka na říjen, kdy se koná autosalon v Paříži.

Petr (neregistrovaný)
Sedmimistne SUV je třeba Dodge Durango, RR Sport nebo MB GL a každý by s tímhle vytřelo...
skodafil (neregistrovaný)
Podle prehledu na siti jde o jedno z nejpomalejsich aut, na okruhu zmerenych. U techto hodnot dostupne tabulky konci. To, ze se tim Skoda chlubi, snad ani neprekvapi. To, ze to neokomentuje zadny motoristicky novinar, je ale hodne vypovidajici.
Tim (neregistrovaný)
Nejrychlejší 7místné SUV?? Fajn tak má rekor, ale zajímalo by mě kolik rekordů je? Jaký je rekord pro třeba pro 4místné 5ti dvéřové červené auto s motorem 1,2 rok výroby max 2000?? Když nemáš rekord vytvoř nový rekord.....
Mareček Matěj (neregistrovaný)
Čas teda vážně nic moc, tímhle bych se teda vážně nechlubil:D
Filip (neregistrovaný)
Sabune to zajela za 10:08 i s tranzitem v serii. Tímhle být Škodovkou se vůbec nechlubím...
Michal (neregistrovaný)
Čas nic moc, pod 10 minut to před lety Sabine zajela i s dodávkou
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?