Shelby slaví 50 let limitovanou edicí Fordu Mustang GT Super Snake

  • Shelby slaví 50 let existence

  • Výroční Shelby GT Super Snake stojí v přepočtu jen 1,7 milionu

  • Nejsilnější provedení má výkon 559 kW (760 koní)

  • Vyrobeno bude pouze 500 kusů

Společnost Shelby American letos slaví 50. let existence. K připomenutí tohoto významného jubilea vznikl speciální Ford Mustang s už tradičním názvem Super Snake. Shelby tak označuje ty nejostřejší modely, které jsou stále ještě schváleny k běžnému silničnímu provozu. Americký úpravce vozů značky Ford už také na vývoji úzce spolupracuje přímo s automobilkou.

Shelby GT Super Snake (24)
Shelby oslavuje 50 let existence limitovanou edicí 500 kusů modelu Super Snake. Jako základ samozřejmě posloužil Ford Mustang GT
Shelby GT Super Snake (46)
V základní specifikaci má upravený osmiválec s kompresorem výkon 610 koní. Vrcholné provedení ale může nabídnout až 760 koní

Shelby vyrobí jen 500 aut. Se základní cenou 69 995 dolarů (1 700 000 korun) se po nich asi velmi rychle zapráší. Parametry upraveného modelu jsou totiž zatraceně lákavé. Motor o objemu 5,0 l disponuje ve „slabším“ tuningovém provedení výkonem 449 kW (610 k). Základem vyššího výkonu je samozřejmě pořádný kompresor.

Doporučujeme: Ford Focus RS vs. Ford Mustang V8 GT – Otázka za milion

Pokud by vám to přišlo málo, připlaťte si za druhý stupeň, kdy díky většímu kompresoru naroste výkon motoru na 559 kW (760 koní). Jenom pro zajímavost, není to zas tak dávno, kdy tohoto výkonu dosahovaly monoposty formule 1… Nejsilnější provedení zvládne akcelerovat z klidu na 100 km/h za 3,5 sekundy a sprint na čtvrt míle umí za 10,9 sekundy.

Šéf firmy Shelby American Gary Patterson k novému autu řekl, že se ve světě plném nudných a sterilních aut vrací do doby, kdy si lidé řízení ještě naplno užívali. Výroční Shelby GT Super Snake má samozřejmě i veškerou myslitelnou komfortní a luxusní výbavu, stejně jako předělaný podvozek nebo posílené brzdy.

Shelby slaví 50 let limitovanou edicí Fordu Mustang GT Super Snake
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: