Shelby ukázal na výstavě SEMA dva ultimativní koncepty. Sériová výroba obou modelů je prý velmi reálná

  • Oba vozy jsou prozatím pouze koncepty

  • Dragon Snake je označení, které Shelby používal v 60. letech u modelu Shelby Cobra

  • Upravený dvoudveřový pick-up F-150 je odpovědí Shelby na žádosti po verzi Lightning, kterou Ford zatím nevyrábí

Výstava SEMA Show je pro automobilové úpravce každoroční vrcholnou událostí, kde mohou předvést své nejlepší výtvory širokému publiku. Pro většinu z nich má tento svátek nejvyšší prioritu. To platí také pro společnost Shelby American, která na letošní ročník přivezla dva klenoty v podobě Shelby GT500 Dragon Snake Concept a Shelby F-150 Super Snake Concept.

Prvním je výrazně upravený Mustang GT500, jehož osmiválec o objemu 5,2 litru produkuje přes 800 koní. Vůz je vybaven dvouspojkovou automatickou převodovkou a není určen k ničemu méně americkému než k zavodnění ve sprintech na 400 metrů. Proto také ten název.

Dragon Snake, respektive Dragonsnake, je označení, pod kterým Shelby v 60. letech minulého století prodával speciálně upravenou verzi Shelby Cobra amatérským závodníkům, kteří s ní jezdili tzv. závody drag race. Kromě motoru si Shelby výrazně pohrál také s hmotností. Konkrétní čísla ale zatím nejsou k dispozici.

Dvoudveřový F-150 Super Snake je poháněn osmiválcem o výkonu 755 koní
Shelby Mustang Dragon Snake je zaměřen na závody ve sprintu na 400 metrů

Druhým konceptem je dvoumístný pick-up Shelby Super Snake Sport F-150, který lze považovat za jakousi verzi Lightning, kterou Ford v současné generaci F-150 nevyrábí. Shelby American už jednu hodně přiostřenou verzi F-150 v nabídce má, ovšem pouze ve čtyřdveřovém provedení. Nicméně na dvoudvéřovém krátkém pick-upu s kompresorem plněným V8 a výkonem 755 koní je něco zvráceně nádherného a tudíž chtěného.

Obě novinky jsou sice pouze koncepty, ale jejich sériová výroba je prý na spadnutí. Vše se ukáže až poté, s jakou tyto koncepty Shelby přijmou návštěvníci výstavy SEMA 2019.

Shelby ukázal na výstavě SEMA dva ultimativní koncepty. Sériová výroba obou modelů je prý velmi reálná
Ohodnoťte tento článek!
3.6 (72.73%) 11 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: