Sháníte dvanáctiválcové kombi? Aston Martin vám ho prodá, praktické ale moc není

  • Také Aston Martin nabídne vůz s karoserií třídveřového kombi

  • Nový Vanquish Zagato Shooting Brake ale praktický není 

  • Zájemci si budou moci koupit i dvoumístný Speedster bez střechy 

  • Obě novinky vznikly ve spolupráci se společností Zagato 

Minulý rok představila automobilka Aston Martin velmi pěkné kupé Vanquish Zagato, které o něco později doprovodila ještě otevřená varianta Volante. V obou případech šlo o limitované speciality, které vzešly ze spolupráce se společností Zagato. Jenže ani u dvou variant nakonec nezůstane. Aston přidal ještě provedení Speedster a „kombi“ Shooting Brake.

Doporučujeme: Aston Martin V8 Vantage bude vypadat jako DB10 z bondovky Spectre

Bez ohledu na konkrétní variantu karoserie vždy platí, že coby technický základ posloužil Vanquish S (takový obyčejný Aston, který zvládne sprint z nuly na 100 km/h za 3,5 s a jehož maximální rychlost je 323 km/h). Každý ze šťastných majitelů tak dostane auto osazené atmosféricky plněným dvanáctiválcem 6,0 l o výkonu 444 kW (603 k). Tisková zpráva také slibuje pečlivě vyladěný podvozek, adaptivní tlumiče a velkolepé zážitky za volantem.

Zatímco kupé a kabriolet jsou celkem běžné, Speedster představuje dvoumístný speciál, který nemá žádnou střechu. Shooting Brake pak má být něčím na způsob kombi a i když jeho profil trochu připomíná Ferrari GTC4 Lusso, čtyři sedadla v něm nenajdete. Pořád jde o dvoumístný vůz, ovšem se zvětšeným zavazadlovým prostorem. Ten budete moci vyplnit do posledního milimetru na míru připravenými zavazadly.

Doporučujeme: Ojetiny za milion eur a víc — Co si dnes můžete koupit, pokud jste opravdu bohatí?

Jestli máte zájem, musíme vás zklamat. Celá série Zagato čítá dohromady pouze 325 exemplářů. Na Coupé připadá 99 kusů, stejně jako na Volante a Shooting Brake. Speedsterů bude vyrobeno pouze 28. Problém je v tom, že si v současnosti můžete pořídit už pouze Shooting Brake. Coupé je dávno vyprodané, stejně jako Volante i Speedster.

„Sériová“ výroba Astonu Martin Vanquish Zagato Coupe byla zahájena koncem minulého roku, zbylé tři verze se začnou vyrábět příští rok.

Pro zajímavost, kombi značky Aston Martin není nic nového. V devadesátých letech byly vyrobeny tři exempláře modelu V8 Sportsman Estate Car. Jeden z nich se letos v květnu prodal v aukci za 337 500 liber, tedy v přepočtu za téměř deset milionů korun.

Sháníte dvanáctiválcové kombi? Aston Martin vám ho prodá, praktické ale moc není
Ohodnoťte tento článek!
3.8 (75.56%) 9 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: