Šéfdesignér Seatu a Cupry odchází. Teď bude malovat Renaulty

Alejandro Mesonero-Romanos
Zdroj: Seat
  • Španělská automobilka přišla o svého šéfdesignéra Alejandra Mesonero-Romanose, přechází k Renaultu

  • Ke značce ho zřejmě přetáhl bývalý kolega Luca de Meo, který nyní francouzskou automobilku řídí

  • Mesonero-Romanos se ale rovnou nedostane na vůdčí pozici, jen rozšíří tým Renaultu

Španělská automobilka Seat přichází o dalšího doůležitého člověka. Poté, co ji v lednu opustil prezident Luca de Meo, aby se následně stal šéfem automobilky Renault, odchází nyní i šéfdesignér Seatu Alejandro Mesonero-Romanos. Není náhodou, že právě k francouzské automobilce.

Dvaapadesátiletý Španěl strávil u Seatu devět let. Stojí tak za vzhledem všech aut, které Seat aktuálně nabízí. Navrhoval i modely pro jeho sportovní značku Cupra. V Renaultu ale šéfem týmu nebude, ten zatím veden Lauren van den Acker, informoval server Autonews Europe.

Seat Leon nabízí pohodlné svezení a více stylu než jeho bratr Golf

Odchod Mesonera-Romanose už potvrdila i španělská automobilka. “Seat děkuje Mesonero-Romanosovi za jeho vynikající práci za posledních devět let a přeje mu vše nejlepší v jeho budocunosti,” napsala automobilka v krátkém sdělení.

Alejandro Mesonero-Romanos už pro Renault pracoval. Mezi lety 2007 až 209 byl totiž šéfem oddělení pokročilého designu. Poté pracoval pro Renault Samsung Motors v Koeji. V automobilovém průmyslu se pohybuje od roku 1994, kdy začal pracovat pro koncern Volkswagen.

Šéfdesignér Seatu a Cupry odchází. Teď bude malovat Renaulty
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: