Šéf VW vinil dozorčí radu z úniku informací. Nyní se omluvil a opustil svou funkci

Zdroj: Volkswagen
  • Šéf Volkswagenu se na dozorčí radě značky omluvil za to, že ji podezříval z úniku informací

  • Na veřejnost se totiž dostaly zvěsti o tom, že má firma potíže se softwarem pro modely Golf a ID.3

  • Herbert Diess předal vedení značky VW Ralfu Brandstätterovi, hlavou koncernu je dál

Neustávající chyby narychlo spíchnutého softwaru na začátku roku zpomalily výrobu jednoho z nejdůležitějších modelů německé automobilky za poslední dobu. Volkswagen ID.3 má být prvním elektromobilem pro masy a přitáhnout tak pozornost veřejnosti do této kategorie. Hrozilo, že se na něj bude letos čekat kvůli chybě déle. Softwarové problémy v květnu dokonce na více než dva týdny zastavily i dodávky modelu Golf.

Herbert Diess, tehdejší šéf koncernu i automobilky Volkswagen, z úniku informací o softwarové chybě obvinil členy dozorčí rady. To manažery, kteří zastupují i držitele akcií společnosti Porsche SE nebo stát Dolní Sasko, rozlítilo doběla. Diess se ale teď osobně i písemně za svá slova omluvil a rada jeho omluvu přijala.

Nástup elektrického Volkswagenu údajně brzdí množství softwarových chyb. Firma to popírá

Záhy na to už opustil křeslo šéfa automobilky Volkswagen. Odůvodnil to tím, že se chce plně věnovat vedení celého koncernu. Své místo přenechal Ralfovi Brandstätterovi, který předtím působil jako provozní ředitel značky. Na této pozici byl dva roky, ve firmě je ale matadorem. Nastoupil už v roce 1993.

Jmenování nového šéfa, který se úřadu ujme od 1. července, vyvrátilo původní spekulace. Ty hovořily o tom, že se vedení Volkswagenu chytá pro aktuálního šéf Porsche Olivera Bluma. Na jeho místo pak mohl postoupit šéf Škody Bernhard Maier. Nyní ale vše u Škody a Porsche zůstává při starém.

Šéf VW vinil dozorčí radu z úniku informací. Nyní se omluvil a opustil svou funkci
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: