Seat Tarraco: Španělská Škoda Kodiaq se začala vyrábět. V Německu

  • Výroba nového Seatu Tarraco byla zahájena 

  • Vůz se vyrábí ve Wolfsburgu spolu s VW Tiguan a VW Touran

  • Historicky jde teprve o pátý případ, kdy hlavní továrna automobilky VW vyrábí automobil jiné značky 

Seat Tarraco byl po modelech Ateca a Arona představen coby třetí crossover této značky a zároveň jako její nová vlajková loď. Už teď je prakticky jisté, že o zájemce nouze nebude. Pokud patříte právě mezi ty, kteří na Tarraco čekají, máme dobrou zprávu. Seat aktuálně oznámil spuštění výroby. Tarraco to navíc na český trh nebude mít daleko, protože se bude vyrábět v Německu.

Seat ovšem v tiskové zprávě zdůrazňuje, že jde o automobil, který byl vyvinut v Barceloně. Technika je ale samozřejmě koncernová, což umožňuje snadnou výrobu v některém ze sesterských závodů. Tarraco tak bude vznikat ve Wolfsburgu spolu s příbuzným VW Tiguan a klasickým MPV Touran.

Test Seat Arona FR 1.5 TSI: Nechcete raději Ibizu?

Právě skutečnost umístění výroby španělského crossoveru přímo do hlavního závodu značky Volkswagen stojí za pozornost. V historii to je totiž teprve pátý případ, kdy byl ve Wolfsburgu vyráběn automobil jiné značky. Naposledy se tak stalo zhruba před dvaceti lety. Tehdy zde v období od roku 1996 do roku 1998 vznikal Seat Arosa. Svého času tu bylo vyráběno také Audi 100 (1993 až 1997), Audi 80 (1994 až 1998) a Audi 50 (1974 až 1978).

Seat Tarraco je podobné SUV jako Škoda Kodiaq, tedy velké SUV nabízející možnost odvézt až sedm cestujících. Základem je opět platforma MQB, výkon zážehových i vznětových motorů se pohybuje od 110 kW (150 k) do 140 kW (190 k). Nechybí pohon všech kol nebo automatická převodovka DSG. Na trh dorazí nové Tarraco začátkem příštího roku, předprodej bude zahájen v prosinci.

Více podrobností o Seatu Tarraco si můžete přečíst v tiskové zprávě:

Otevřít tiskovou zprávu

Seat Tarraco: Španělská Škoda Kodiaq se začala vyrábět. V Německu
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: