Seat Tarraco: Španělská Škoda Kodiaq konečně zná datum oficiální premiéry

  • Seat odhalí nový model Tarraco 18. září na akci ve Španělsku 

  • Půjde o další sedmimístné koncernové SUV 

  • Prodávat se Seat Tarraco začne ještě letos 

O sedmimístném SUV značky Seat se mluví už dlouho. Je to víc než rok, co automobilka vyzvala veřejnost k tomu, aby navrhla jméno. Téměř přesně před rokem bylo zveřejněno finálových devět jmen s tím, že auto se představí v polovině října. Jenže se tak nestalo a vůz se oproti očekávání neukázal ani letos v Ženevě. Aktuálně Seat přišel s konečným termínem odhalení, který zní 18. září 2018.

Jak už asi víte, z veřejného hlasování nakonec bylo pro španělského sourozence Škody Kodiaq vybráno jméno Tarraco, což je staré označení města Tarragona. Právě tam bude přibližně v polovině září vůz odhalen. Samozřejmě se nedlouho poté ukáže široké veřejnosti na podzimním pařížském autosalonu. Deset vybraných fanoušků už ale mělo možnost prohlédnout si největší Seat v nabídce v předstihu. Jejich reakce si můžete prohlédnout na přiloženém videu.

Doporučujeme: Seat 800, 850 a 1200 Sport Bocanegra: Část historie automobilky Seat na vlastní kůži

Seat zatím žádné detaily nezveřejnil, téměř jistě ale půjde o vůz velmi podobný Škodě Kodiaq. Opět se tedy můžeme těšit na platformu MQB, nabídku známých koncernových jednotek a spoustu asistenčních systémů. Tarraco představuje konec modelové ofenzívy španělské značky, která odstartovala v roce 2016 představením crossoveru Ateca a která následně pokračovala modernizovaným Leonem, novou Ibizou a malým SUV Arona.

Zájemci o největší model nabídky automobilky Seat nebudou muset dlouho čekat. Tisková zpráva říká, že začátek prodeje je naplánován na konec letošního roku.

Seat Tarraco: Španělská Škoda Kodiaq konečně zná datum oficiální premiéry
Ohodnoťte tento článek!
4.1 (82.22%) 9 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: