Seat Tarraco dostal plug-in hybridní pohon, na elektřinu ujede až 50 km. Přichází také sportovní FR

  • Seat ukáže ve Frankfurtu modernizované Tarraco 

  • Španělské SUV nově přichází se sportovní výbavou FR a hlavně s plug-in hybridním pohonem 

  • Ten disponuje celkovým výkonem 245 koní a představuje nový vrchol nabídky. V elektrickém režimu vůz zvládne až 50 km

  • Verze FR i PHEV budou k dispozici příští rok

Seat Tarraco se dočkal menší modernizace. Klasické verze dostanou nový multimediální systém s displejem o velikosti 9,2″, přichází také možnost objednat asistent pro couvání s přívěsem. Hlavními novinkami jsou ale sportovní výbava FR a především Tarraco PHEV. Ano, i velké španělské SUV si budete moci brzo pořídit také jako plug-in hybrid.

Hybridní systém kombinuje zážehový čtyřválec 1.4 TSI (110 kW/150 k) s jedním elektromotorem (85 kW/116 k). Soustava dává dohromady 180 kW (245 k) a 400 Nm, což představuje pro Tarraco nový vrchol. Sprint na 100 km/h tento plug-in hybrid zvládne za 7,4 s. Elektrická energie je uložená v lithium-iontovém akumulátoru s kapacitou 13 kWh. V elektrickém režimu by mělo být možné ujet až 50 km.

Seat Tarraco není čistý klon Kodiaqu. K Allspace má blíž (první dojmy)

Sportovní provedení FR už známé z jiných modelů značky Seat, takže nepřekvapí, že jde o čistě designovou záležitost. Tarraco FR nabídne jinou masku chladiče, rozšířené blatníky, nově tvarovaná kola o velikosti 19 až 20 palců nebo výrazná sportovní sedadla.

Upravený Seat Tarraco se poprvé světu ukáže na frankfurtském autosalonu, zákazníci si ale na hlavní novinky v podobě verze FR a plug-in hybridního pohonu ještě chvíli počkají. Tisková zpráva zmiňuje možnost objednání až v roce 2020.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: