Seat rozebral Atecu s najetými 100 000 km jako mozaiku

  • Tým inženýrů rozložil na jednotlivé díly vůz Seat Ateca, který ujel 100 000 kilometrů, a komponenty podrobil důkladné kontrole

  • Vznikla tak neobvyklá mozaika ze 4000 dílů, která byla poprvé zveřejněna v jedinečném videu

Seat poprvé ukazuje světu jeden ze svých vozů v dosud nevídané podobě, a to v jedinečném videu, které zachycuje demontáž modelu SEAT Ateca. Výsledkem je mozaika z dílů na bílém pozadí, které do sebe dokonale zapadají jako puzzle.

Tento vůz Seat Ateca ujel v různých provozních podmínkách 100 000 kilometrů a poté byl podroben důkladné kontrole, která odhalila, jak dobře si v testu vedl. „Vůz by měl po ujetí 100 000 kilometrů reagovat úplně stejně jako v prvním dni svého provozu,“ říká José Luis Durán, vývojový inženýr v technickém centru SEAT. A tak tomu také bylo.

Tým věnoval při kontrole 4000 dílů tohoto vozu zvláštní pozornost detailům: mazání motoru, případnému vnikání prachu, netěsnostem… Každý díl má své vlastní specifikace, odolnost vůči chladu, teplu i opotřebení, a musí plnit svou funkci i při opakovaných změnách svých rozměrů v důsledku teplotní roztažnosti materiálů. Rozložení vozidla na tuto neobvyklou mozaiku trvalo inženýrům jeden a půl dne včetně analýzy všech jednotlivých dílů.

Seat rozebral Atecu s najetými 100 000 km jako mozaiku
Ohodnoťte tento článek!
1.8 (35%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: