Seat Leon Cupra R: Nová limitovaná edice dostala karbon a výkon až 310 koní

  • Seat ukáže ve Frankfurtu Leon Cupra R 

  • Ve spojení s manuální převodovkou motor nabízí výkon 310 koní 

  • Upraven byl podvozek a na karoserii najdeme karbonové doplňky 

  • Automobilka vyrobí pouze 799 exemplářů 

Seat Leon Cupra je pekelně rychlý hot-hatch, který se rozhodně neztratí ani na Nürburgringu. Od prvního představení současné generace vůz už několikrát posílil, jenže španělská automobilka stále nemá dost. Na nadcházejícím autosalonu ve Frankfurtu představí limitované provedení Cupra R.

Doporučujeme: O kolik je v praxi rychlejší Seat Leon Cupra 300 oproti Leonu Cupra 290? Rozdíl nepocítíte

Na první pohled by se mohlo zdát, že jde o španělskou verzi VW Golf R, tedy o ostrý hatchback s pohonem všech kol, jenže tak tomu není. Tohle „erko“ využívá pouze pohon přední nápravy. Oproti standardní variantě Cupra 300 je ale motor výkonnější o deset koní, takže celkem nabídne 228 kW (310 k). To se ovšem týká pouze manuální převodovky, kdo sáhne po automatu, ten vyšší výkon nedostane. Cupra R ale přináší i další novinky.

Řeč je hlavně o vylepšeném podvozku. Technici optimalizovali odklon kol přední nápravy, jiný je rovněž výfuk, brzdy dodalo Brembo a standardem jsou adaptivní tlumiče. Na karoserii najdeme zároveň karbonové doplňky vylepšující aerodynamiku, rozšířené blatníky a součástí výbavy jsou i kola v barvě mědi nebo další karbonové drobnosti v interiéru.

Doporučujeme: Čtyřikrát 4×4 — Souboj ostrých čtyřkolek

Seat Leon Cupra R je nejvýkonnější automobil v historii této značky. Jestli máte zájem, rozhodně neotálejte. V plánu je limitovaná série zahrnující pouze 799 exemplářů. A pokud se na vás nedostane, nezoufejte. Už když jsme před časem měřili na brzdě Leon Cupra 290, ukázalo se, že má 232 kW (315 koní), takže současná Cupra 300 bude mít v praxi určitě více než 228 kW (310 k).

Další informace najdete v přiložené tiskové zprávě:

Otevřít tiskovou zprávu

seat leon cupra r_1 seat leon cupra r_2

Seat Leon Cupra R: Nová limitovaná edice dostala karbon a výkon až 310 koní
Ohodnoťte tento článek!
3.9 (78.46%) 13 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: