Scania řada L nově se sedmilitrovým motorem

Řada L společnosti Scania, vybavená funkcí „kneeling“ (automatické snížení přední části vozidla) má všechny předpoklady pro provoz v městských oblastech. Pro řadu L byl nově představen motor DC07, díky němuž se nosnost nyní zvýšila asi o 360 kg. Tento motor je k dispozici se třemi různými úrovněmi výkonu: 220 k, 250 k a 280 k.

S uvedením kabin řady L v roce 2017 zaujala společnost Scania silné postavení v segmentu těžkých užitkových vozidel pro městské prostředí. Jednalo se o něco zcela nového – modulární nákladní vozidlo se sedadlem řidiče a přístupem do kabiny sníženým na úroveň silnice. Řada L navíc nabízí bezproblémový pohyb v kabině, snižuje fyzické namáhání řidičů a rovněž jim umožňuje snadno komunikovat z očí do očí s ostatními osobami v rušném dopravním provozu.

„Zpočátku jsme se soustředili především na těžší aplikace vyžadující vyšší výkon, takže jsme nabízeli řadu L s našimi 9litrovými řadovými pětiválci. Ovšem to, co jsme od začátku předpokládali, se později potvrdilo – že existuje také poptávka po řešeních založených na lehčím a flexibilnějším 7litrovém motoru,“ říká produktový manažer pro nákladní vozidla společnosti Scania Stefan Lindholm.

Motor Scania DC07 byl poprvé představen v roce 2017. Zpočátku se nabízel pouze v kombinaci s kabinami Scania řady P. Jedná se o moderní lehký řadový šestiválec se zdvihovým objemem 6,7 litru. V nejvýkonnější verzi má 280 k točivý moment až 1200 N.m již od 1050/min. Disponuje systémem řízení emisí vyvinutým společností Scania, který využívá pouze technologii selektivní katalytické redukce (SCR). Kromě toho může být také vybaven pomocným pohonem. Motor DC07 si vysloužil uznání za hladký chod, nízkou hlučnost a malou spotřebu paliva. Jedná se o nejmenší motor společnosti Scania pro nákladní vozidla za dlouhou dobu a umožňuje pohon na 100% palivo HVO nebo FAME bez nutnosti jakýchkoli dodatečných úprav, což přináší snížení CO2 až o 90 %.

Typičtí zákazníci nové kombinace budou firmy vykonávající činnosti v městských oblastech, zabývající se distribucí zboží, svozem odpadu či jsou aktivní při výstavbě nebo údržbě infrastruktury. Sklápěč řady L s jeřábem, pohonem v podobě motoru DC07, kamerami a bezpečnostním oknem Scania City Safe Window ve dveřích spolujezdce může představovat ideální údržbový vůz. Jako stavební vozidlo trávící většinu času v přeplněných městských ulicích může být ideálním řešením sklápěč řady L s motorem DC07 o výkonu 280 k doplněný o službu Scania Zone provádějící automatickou úpravu nastavení vozidla na základě jeho polohy.

Kabiny řady L jsou k dispozici ve třech různých výškách střechy: nízká, normální a vysoká. Při objednání kabiny s funkcí „kneeling“ stačí pro vstup do kabiny provést jen jeden krok, přičemž výška podlahy je kolem 80 cm. Typické konfigurace náprav pro náročné městské aplikace jsou 4×2 nebo 6×2*4 (s elektrohydraulicky řízenou vlečenou nápravou společnosti Scania).

Scania řada L nově se sedmilitrovým motorem
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: