Scania G 500 XT: do lesa s požehnáním

Zástupci společnosti Arcibiskupské lesy a statky Olomouc si převzali své první vozidlo na svoz dřeva. Řidiči vozidla Scania G 500 XT i celé soupravě pak požehnal generální vikář Josef Nuzík.

„Cílem bylo mít kvalitní a spolehlivé vozidlo, které by zvládlo náročný terén Jeseníků. Proto jsme zvolili Scanii v konfiguraci 6×6. Soupravu jsme vybavili také hydraulickou rukou, takže vozidlo zvládne naložit a převážet různé sortimenty včetně krácených surových kmenů. Nechtěli jsme experimentovat, a proto jsme se rozhodli jít osvědčenou cestou,“ popisuje důvody svého rozhodnutí ředitel Arcibiskupských lesů a statků Olomouc Petr Skočdopole.

Návěs je od společnosti Umikov a hydraulická ruka od firmy Kuhn. Jelikož je společnost Alsol vlastněna a řízena arcibiskupstvím Olomouc, byl u předávky také generální vikář Josef Nuzík, který požehnal nejen řidiči, ale také celé soupravě.

„Vnímáme nejen hodnoty materiální, ale také lidské. Nebezpečí, kterému je v dnešní silniční dopravě člověk vystaven, je obrovské. Určitou míru zde hraje i tzv. „vyšší moc“, která nad vámi bdí, abyste se i večer po práci mohl vrátit ve zdraví za svou rodinou,“ objasňuje důvody požehnání Petr Skočdopole.

Vozidlo Scania G 500 XT je v konfiguraci 6×6. V náročném lesním terénu zvyšuje komfort řidiče vzduchové odpružení kabiny. K ještě lepší manévrovatelnosti pak přispívá také návěs s proměnlivou délkou.

„Je nám velkou ctí, že jsme mohli společnosti Alsol předat první nákladní vozidlo značky Scania. Jsme přesvědčeni, že i díky požehnání generálního vikáře Josefa Nuzíka, bude Arcibiskupským lesům a statkům Olomouc dlouho a spolehlivě sloužit,“ říká prodejce nových vozidel Scania Jan Krejčí.

Scania G 500 XT: do lesa s požehnáním
Ohodnoťte tento článek!
3.5 (70%) 2 hlas/ů
Sdílejte

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: