Saab 9-3 se vrací na scénu. NEVS představí koncem června hotový elektromobil

  • Společnost NEVS představí koncem června novou verzi Saabu 9-3

  • Tento model by se tím pádem měl definitivně vrátit zpět ze záhrobí 

  • Vůz ale neponese jméno Saab a vyrábět se bude v Číně 

Problémy švédské automobilky Saab se táhnou už celá dlouhá léta. V současnosti vlastní zbytky této značky společnost NEVS, která ale nemůže jméno Saab používat. Koncem června se tedy oficiálně představí elektrický NEVS 9-3.

Doporučujeme: Vision E není první elektrická Škoda. Přečtěte si příběh Škody Eltra a Shortcut

Ano, půjde o znovuzrozený Saab 9-3, o kterém se už v souvislosti s návratem ze záhrobí v minulosti psalo. Teď by ale mělo být vše jisté, protože podle CarNewsChina automobilka stanovila přesné datum odhalení a hlavně protože už jsou dohodnuté poměrně zajímavé obchody. Prvních 150 tisíc vyrobených exemplářů zamíří k čínské leasingové společnosti Panda New Energy.

Nejnovější verze starého Saabu 9-3 bude využívat čistě elektrický pohon. Společnost NEVS už má podepsanou dohodu s Contemporary Amperex Technology, což bude dodavatel baterií. Nový čínský elektromobil by měl na jedno nabití ujet až 300 kilometrů, přičemž nejvyšší rychlost dosáhne 140 km/h. Oficiální premiéra proběhne 28. června v Šanghaji.

Doporučujeme: Elektrický srovnávací test — Hyundai Ioniq Electric vs. BMW i3 94 Ah vs. Nissan Leaf 30 kWh

Elektrický Saab 9-3 (respektive NEVS 9-3) se bude vyrábět v Číně (automobilka už dostala od tamních úřadů povolení), zdá se ale, že ani evropský pozůstatek ve švédském Trollhättanu ještě zcela nezemřel. Aktuálně má totiž NEVS na svých stránkách vypsaných jedenáct pracovních nabídek a všechny se vztahují právě na Trollhättan. Tak si říkáme, nechcete pracovat pro čínský Saab?

Saab 9-3 se vrací na scénu. NEVS představí koncem června hotový elektromobil
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: