Ruští úpravci zkřížili starý minibus a Ford Raptor. Výsledkem je ohromující šestikolka

  • Základem konverze je Ford Econoline Club Wagon

  • Šestikolový kříženec je vysoký přibližně tři metry

  • Ruská společnost Ford Market se na takovéto netradiční stavby specializuje

Podobně jako v USA vzniká také v Rusku nemalé množství pojízdných šíleností. Firma Ford Market se už podle názvu specializuje na úpravu aut s modrým oválem ve znaku. Jejich instagramový účet je velmi pestrý, a za zmínku stojí Focus RS Mk. III v kabrioletu či Focus ST jako barcheta.

Poslední kreací ruských tunerů je kříženec minibusu Ford Series E a Fordu F-150 Raptor druhé generace. Upozornil na něj magazín The Drive.

Základem působivé šestikolky je minibus Ford Ecoline Club Wagon (nebo také Series E), na který mechanici „naroubovali“ přední masku z Raptoru. Ze stejného vozu pocházejí také zadní svítilny.


Šestikolový kříženec pojmenovaný „Raptor Bus“ je vysoký přibližně tři metry. Pod kapotou se podle všeho nachází standardní motor small-block 5,8 V8 (řada Windsor), což může být pro někoho lehkým zklamáním, ovšem i kdyby jej nakrásně poháněl přeplňovaný 3,5litrový V6 ze skutečného Raptoru, případně pětilitrový V8 Coyote z Mustangu, s masivními koly a extrémní světlou výšku by o žádného trhače asfaltu stejně nešlo.

Videodojmy: UAZ 2206 Buchanka

Jak je řešen přenos výkonu a zda je hnaná také druhá ze zadních náprav, ze zveřejněných informací nevyplývá. Ovšem jak se zdá, stavba ještě není zcela hotová. Možná i proto jsou autoři skoupí na podrobnosti.

Ruští úpravci zkřížili starý minibus a Ford Raptor. Výsledkem je ohromující šestikolka
Ohodnoťte tento článek!
3.7 (74.29%) 7 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: