Rolls-Royce Wraith Black Badge dorazil do České republiky. Má speciální karbon a posílený dvanáctiválec

  • Do České republiky dorazil vůbec první Rolls-Royce Wraith Black Badge 

  • Černá edice se světu představila na jaře v Ženevě 

  • Historicky poprvé dostala soška Spirit of Ecstasy černou barvu 

  • Příplatek oproti standardnímu provedení je 39 000 eur

  • Kromě designu je pozměněná také technika 

Letos na jaře představila automobilka Rolls-Royce na autosalonu v Ženevě edici Black Badge. Ta se týká modelů Ghost a Wraith a právě druhý jmenovaný se před pár dny objevil v Praze. Šlo o vůbec první exemplář z této edice, který se dostal do České republiky. Čeští zákazníci si ho tak mohou prohlédnout dříve, než třeba ti z Ruska nebo Floridy. Na slavnostním odhalení jsme samozřejmě nemohli chybět.

Doporučujeme: Čínský hotel koupil 30 zakázkových limuzín Rolls-Royce Phantom. Dvě z nich dostaly pravé zlato

Rolls-Royce Wraith Black Badge je velmi zajímavý automobil. Na první pohled by se mohlo zdát, že v rámci této edice dostane zákazník pouze pár černých detailů navíc, ale to není tak docela pravda. A navíc ani v případě černých detailů nejde o jen tak ledajaké změny. Třeba taková soška Spirit of Ecstasy je zde vyrobena z černého chromu. Ještě nikdy v historii Rolls-Royce svůj legendární symbol v tomto provedení nenabízel. Výsledek vypadá spíše jako upír, což byl ostatně také záměr.

Speciální černá zvenku, karbon uvnitř 

V rámci edice Black Badge dostane zákazník kromě černé sošky na kapotě také černou masku chladiče, černé koncovky výfuku, logo automobilky je rovněž černé, nechybí karbonové disky o velikosti 21 palců a hlavně je zde speciální černý lak karoserie. Ten se skládá z mnoha vrstev a navíc je ručně leštěný. Podle automobilky ještě žádný sériový vůz neměl tak hluboce černou barvu, jakou nabízejí modely Rolls-Royce v provedení Black Badge. Přirozeně si ale zákazník může na svůj exemplář objednat kterýkoliv jiný odstín, černá karoserie není nutností.

_DSC0198
První český Wraith Black Badge se představil minulý pátek v pražském showroomu automobilky Rolls-Royce
_DSC0243
Černé luxusní kupé vypadá skoro až strašidelně, což byl ostatně také záměr. Černá karoserie ale není nutností

Extrémně luxusní interiér také dostal několik novinek, přičemž tou nejvýraznější je karbonové obložení. Nejde ovšem o jen tak obyčejný karbon. Rolls-Royce použil technologii, kdy se ke karbonovým vláknům připlétá ještě velmi tenký hliníkový drát o průměru 0,014 mm. Vše je pak znovu důkladně lakováno a leštěno. Výsledek vypadá bez přehánění fantasticky.

Vystavený exemplář dostal čalounění kombinující béžovou a černou barvu, ale ani to není nutností. K dispozici jsou rovněž o poznání divočejší kombinace — třeba černá doplněná o modrou.

Wraith Black Badge je ten „nejsportovnější“ 

Edice Black Badge nezůstala pouze u designových prvků, měnily se i funkční záležitosti. Zatímco model Ghost dostal v rámci tohoto provedení vyšší výkon i točivý moment, u modelu Wraith se zvyšoval pouze točivý moment (+70 Nm). Ale to příliš nevadí, protože už základní varianta nabízí 465 kW (632 k). Vrchol točivého momentu zde dosahuje hodnoty 870 Nm. Pro pořádek dodejme, že je pod kapotou vidlicový dvanáctiválec o objemu 6,6 litru.

_DSC0208
Luxusní interiér nabízí navíc speciální karbonové obložení. Ke karbonovým vláknům byl přidán ještě tenký hliníkový drát
_DSC0224
Dvanáctiválcový motor zůstal, v rámci příplatku za Black Badge ovšem dostanete o 70 Nm vyšší točivý moment. Tohle je totiž auto pro řidiče

Wraith obecně je na poměry automobilky považován za nejsportovnější model, kde jeho majitel je zároveň také jeho řidičem. Black Badge jde v tomto směru ještě dále, protože i vzduchový podvozek doznal změn, stejně jako řízení. Nečekejte ovšem přehnaně tvrdé naladění, prioritou číslo jedna je zde pořád nebeský komfort.

Doporučujeme: Test Mercedes-Benz S 500 Cabriolet: a nic víc vás nezajímá

Zajímavé je, že Wraith Black Badge dostal i jiné hnací hřídele a aby byl výčet novinek kompletní, musíme ještě zmínit vylepšené brzdy, kdy přední kotouče mají o palec (25,4 mm) větší průměr. Brzdy tím pádem nabídnu lepší odezvu, což je další důkaz zaměření na řidiče.

Rolls-Royce Wraith Black Badge je specialita určená pro pár vyvolených. Už cena základního modelu nemá daleko k osmi milionům korun, příplatek za Black Badge je 39 000 eur.

Rolls-Royce Wraith Black Badge dorazil do České republiky. Má speciální karbon a posílený dvanáctiválec
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90%) 4 hlas/ů

1 komentář

  1. auto pekny ale prov to kazite porad tema hnusnyma umelyma zenskymaa!!!!!!!! PROC JE TAM FURT STRKATE VZDYT JSOU JAK VYKLONOVANE SIAMSKA DVOJCATA UMELE !!!!!!!!!!!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: