Rolls-Royce ukazuje své budoucí SUV na prvních fotkách. Na trh dorazí zhruba za dva roky

  • Také Rolls-Royce bude mít časem v nabídce SUV 

  • Chystaná novinka aktuálně vyráží do běžného provozu

  • Automobilka zveřejnila první fotografie maskovaného vozu

  • Nová technika poslouží jako základ pro všechny modely od roku 2018 

Prodejní statistiky z celého světa to říkají jasně: segment SUV se těší stále větší oblibě. Automobilky proto houfně nasazují další deriváty ve snaze svézt se na módní vlně a výjimkou nejsou ani značky, které dosud žádné SUV nikdy nevyráběly. Jako například Bentley nebo Jaguar. Stranou nakonec nezůstane ani Rolls-Royce. Ten v současnosti vyráží se svou novinkou do reálného provozu.

Doporučujeme: Rolls-Royce Wraith Black Badge dorazil do České republiky. Má speciální karbon a posílený dvanáctiválec

Připravované SUV je vyvíjeno pod označením Project Cullinan. Vývoj už postoupil do fáze, kdy automobilka začne nový model testovat v reálném provozu. V plánu jsou všechny možné lokace. Například hned po Vánocích zamíří Rolls-Royce za polární kruh. Později v roce 2017 se naopak vydá na Střední východ vyzkoušet poušť a extrémně vysoké teploty.

Výsledkem vývoje ale nebude pouze historicky první SUV značky Rolls-Royce, nýbrž kompletně nová celohliníková architektura. Počítá se s nasazením pohonu všech kol a hlavně s tím, že na stejném základu vyrostou všechny modely uvedené na trh od roku 2018 dále.

Doporučujeme: Čínský hotel koupil 30 zakázkových limuzín Rolls-Royce Phantom. Dvě z nich dostaly pravé zlato

Na technické detaily je ještě příliš brzy, ale je téměř jisté, že Rolls-Royce bude stále používat dvanáctiválcový motor. (Taková jednotka bude v budoucnu kvůli emisním regulacím čím dál exkluzivnější.) Vyloučena ovšem není ani alternativa v podobě plug-in hybridu. Sice pak nedostanete pod kapotu velký motor, ale na druhou stranu budete moci v některých městech jezdit se svým Rolls-Royce v pruzích pro autobusy.

Project Cullinan Project.Cullinan

Rolls-Royce ukazuje své budoucí SUV na prvních fotkách. Na trh dorazí zhruba za dva roky
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: