Rolls-Royce připravil speciální model pro bohaté milovníky hlavolamů

  • Model nazvaný Rolls-Royce Wraith Kryptos Collection má unikátní design i lakování

  • Na karoserii vozu i uvnitř se skrývá hned několik zpráv, které jsou kódované

  • S luštěním pomůže aplikace v telefonu, vznikne 50 kusů tohoto vozu

„Vždy mě fascinoval fakt, že můžete komunikovat tajnými zprávami, které dokáže rozluštit jen pár vybraných lidí,“ říká designérka Rolls-Royce Katrin Lehmannová. Právě ona stojí za nejnovějším speciálním modelem, který automobilka z Goodwoodu posílá na trh. Jmenuje se Rolls-Royce Wraith Kryptos Collection.

Luxusní kupé dostane specifický lak Krypto Green. Díky němu a dalším detailům vypadá, jako by se hodil přímo do série filmů Matrix. Ve skutečnosti má udělat radost bohatým nadšencům pro hlavolamy. Ti si totiž budou moci po zakoupení vozu vyluštit tajné zprávy ukryté nejen na jeho karoserii, ale i uvnitř.

Už jste ochutnali med od Rolls-Royce? Je z úlů pojmenovaných podle aut

Zprávy jsou zakódované například v podstavci sošky Spirit of Ecstasy. Unikátní atmosféru a možná i další zprávu má pak sdělit strop kabiny. Na něm nenajdeme klasickou hvězdnou oblohu, ale shluk světelných bodů připomínajících tištěný spoj.

S luštěním zpráv, jejichž znění zná jen designérka a šéf automobilky, má pomoci speciální aplikace pro chytré telefony, která se jmenuje Whispers. Přes ni pak bude možné zasílat rozluštěné zprávy do automobilky a ověřit jejich pravost. Model Wraith Kryptos Collection vznikne v omezené sérii čítající 50 kusů.

Rolls-Royce připravil speciální model pro bohaté milovníky hlavolamů
Ohodnoťte tento článek!
3.7 (73.33%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: