Řidiči testují digitální systémy v mobilním simulátoru

Mercedes-Benz zapojil do vývoje nových digitálních menu pro ovládání a aplikace také náhodně vybrané řidiče nákladních vozidel. Vývojoví inženýři společnosti Daimler Trucks vyjeli v červenci poprvé do terénu s mobilním simulátorem určeným pro uživatelské testování. Řidiči nákladních vozidel v tomto simulátoru mohou testovat prototypy budoucích digitálních ovládacích menu a nových aplikací. Základem jsou aktuální systémy nového modelu Mercedes-Benz Actros.

Zkušenosti testujících osob se přímo využívají při dalším vývoji společnosti Daimler Trucks. Simulátor je umístěn v zadní části vozu Mercedes-Benz Třídy V. Vývojáři společnosti Daimler Trucks s ním objížděli dálniční parkoviště podél hlavních dopravních tepen v okolí Stuttgartu.

Mobilní simulátor umožňuje odborníkům společnosti Daimler setkávat se s řidiči v jejich obvyklém pracovním prostředí. Tím jsou zajištěny výsledky s větší vypovídací hodnotou a vývojáři mohou získat praktické poznatky pro své výzkumy během kratší doby a od více řidičů nákladních vozidel. Při simulacích nalézají uplatnění nejmodernější technologie z oblasti virtuální reality s modely 3D a měřicích senzorů.

Řidiči nákladních vozidel nosí během testu speciální elektronické brýle 3D, v nichž virtuálně vidí přístrojovou desku nákladního vozidla včetně jízdních situací. Řidiči navíc fyzicky drží v rukou příslušný multifunkční volant nákladního vozidla. Volant je vzájemně propojen se simulací 3D. V tomto prvním kroku nové testovací řady zkoumají inženýři společnosti Daimler především uživatelskou přívětivost struktury menu na budoucích displejích přístrojové desky a také akceptaci portfolia různých aplikací mezi řidiči nákladních vozidel.

Řidiči testují digitální systémy v mobilním simulátoru
Ohodnoťte tento článek!
1 (20%) 1 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: