Rezvani Tank je obrněné SUV s osmiválcem a výkonem 500 koní

  • Rezvani Tank je malosériové americké SUV

  • Můžete mít i pancéřování, ale nechybí luxusní výbava

  • Dovoz takového vozu k nám vyjde na více než šest milionů korun

Už vás nudí ta záplava maminkovských SUV, kterým dělá problém přejet i příčný práh u obchoďáku? Americká malosériová automobilka Rezvani má pro vás řešení. Jmenuje se Tank a je přesně tím, co název napovídá. Obrněné SUV, respektive off-road. Ve firemním popisku u tohoto modelu najdeme rovněž označení „Tactical Urban Vehicle“.

Pancéřování nebo termovize sice nejsou v základní výbavě, ale jedná se o položky, za které by si měl každý připlatit už z principu. V základu je ovšem benzinový osmiválec Dodge 6,4 l , upravený divizí SRT. Výkon 373 kW (500 k) a točivý moment 583 Nm snad budou stačit na důstojný dopředný pohyb.

Doporučujeme: Retro: Lada Niva, Škoda Trekka a další socialistické off-roady

Rezvani Tank se chlubí mimořádně dobrými nájezdovými úhly. Zatímco v běžném režimu pohání zadní kola, pro překonávání náročnějších terénních vložek lze připojit manuálně nápravu přední. Nechybí redukce nebo uzávěrky diferenciálů. Podvozek byl navržen s přihlédnutím k náročným podmínkám, ve kterých bude auto provozováno. Takže určitě snese kdejakou ránu.

Interiér je poměrně luxusní, nechybí možnost volby individuálního čalounění a Rezvani Tank má infotainment se vším, co dnes v moderním autě očekáváte. Drobným problémem může být cena. V domovských USA byla stanovena na 178 500 dolarů, tedy zhruba 3 930 000 korun. Individuální dovoz takového vozu tak vyjde se všemi poplatky a provizemi na asi 6 300 000 korun.

Rezvani Tank je obrněné SUV s osmiválcem a výkonem 500 koní
Ohodnoťte tento článek!
4.4 (88.57%) 14 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: