Renault Zoe dostal silnější elektromotor a dojezd až 390 km

  • Elektrický Renault je nově k mání se dvěma stupni výkonu a 52kWh baterií

  • Může být nabíjen 50 kW, přibyl konektor CCS pro stejnosměrný proud

  • Při jízdě lze Zoe ovládat pouze plynovým pedálem

V rámci faceliftu je zde další z mnoha vylepšení, kterými elektromobil Renault Zoe prošel od počátku výroby v roce 2013. Původně byl nabízen s motorem o výkonu 65 kW (88 k) a dojezdem 210 až 240 km (dle staré metodiky NEDC), později byl nabízen i s 57 kW (77 k) a 68 kW (92 k) výkonu a dojezdem až 403 km (NEDC), resp. 316 km dle WLTP.

New Renault ZOE EMBARGO 12h00 UK 170619 (31)
Nový Renault Zoe s výkonem 100 kW je podstatně výkonnější než dosud nabízené verze 
Modernizace přinesla elektrickému Renaultu i novou palubní desku s digitálními přístroji

U právě představené modernizované verze druhé generace se k stávajícímu motoru o výkonu 80 kW (109 koni) přidává také provedení s rovnými 100 kW (136 k), které v kombinaci s baterií o kapacitě 52 kWh přináší dojezd až 390 kilometrů na jedno nabití. K běžnému konektoru na střídavý proud a zdířce Typu 2 se nově přidává přípojka CCS, umožňující dobíjení až 50 kW stejnosměrným proudem. S ní lze navýšit dojezd o zhruba 145 km za půl hodiny. Výkonnější verze Zoe zrychlí na 100 km/h za méně než 10 sekund.

Renault uvedl na český trh modely Zoe, Kangoo Z.E. a Twizy. Očekávaní nejsou velká

Nově je elektromobil vybaven režimem B se silným rekuperačním účinkem, umožňujícím jezdění za využití výhradně plynového pedálu. Ke změnám došlo také v brzdovém systému, mají přinést lepší cit při zpomalování. Zvenčí si všimnete upravené kapoty a předního nárazníku s LED světlomety (nyní standardní výbava) a menším aerodynamickým odporem, vzadu pak lze obdivovat větší diodová světla. Zcela nová je palubní deska s digitálním přístrojovým štítem. Pokud to s láskou k životnímu prostředí myslíte opravdu vážně, Renault vám nabídne i čalounění vyrobené pouze z recyklovaných materiálů.

Až nový Renault Zoe dorazí na trh, bude konkurovat například nové generaci Peugeotu 208 a Opelu Corsa v elektrickém provedení (jde o stejnou platformu z dílen PSA) nebo chystanému masovému elektromobilu ID.3 z dílen Volkswagenu.

Renault Zoe dostal silnější elektromotor a dojezd až 390 km
Ohodnoťte tento článek!
4.2 (84%) 5 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: