Renault Kadjar prodělal facelift. Dostal nové motory, upravený vzhled a variantu Black Edition

  • Renault Kadjar dostal pro modelový rok 2019 hned několik novinek

  • Do nabídky dorazily motory 1.3 TCe a 1.7 dCi

  • Design se změnil jen minimálně, přichází ale nové verze Black Edition a Wave. V interiéru najdeme přepracovaný středový panel

  • Upravený Kadjar se představí na autosalonu v Paříži

Na nekonečném seznamu letošních faceliftů se objevil další vylepšený model. Renault představil Kadjar upravený pro modelový rok 2019. Decentně se změnil vzhled, do interiéru se nastěhoval přepracovaný středový panel a především vůz dostal nové motory 1.3 TCe a 1.7 dCi.

Nový zážehový čtyřválec 1.3 TCe, vyvinutý ve spolupráci s Mercedesem, přichází do Kadjaru po Scénicu, Méganu nebo Capturu coby náhrada za starší 1.2 TCe. Jako každý dnešní přeplňovaný zážehový motor je i tento vybaven filtrem pevných částic. V případě Kadjaru dostanu zákazníci na výběr výkony 103 kW (140 k) a 118 kW (160 k). V obou případech lze vybírat mezi manuální převodovkou a dvouspojkovým automatem EDC.

Doporučujeme: Renault Arkana — BMW X4 pro chudé má po premiéře, v Evropě ho ale nekoupíte

Nabídka vznětových motorů obsahuje upravený čtyřválec 1.5 Blue dCi s parametry 84 kW (115 k) a 260 Nm. Silnější alternativou je vznětová sedmnáctistovka, naladěná na 110 kW (150 k) a 340 Nm. Oproti dřívější verzi to znamená nárůst výkonu o 20 koní. Tento diesel je dostupný s manuální převodovkou a pohonem předních nebo všech kol.

Pokud jde o exteriér, Kadjar dostal širší masku chladiče, nové nárazníky, diody denního svícení ve tvaru písmene C a do nabídky přichází odstíny karoserie Oural Green, Iron Blue a Highland Gray. Jiný je také design litých kol. Změny interiéru zahrnují nový sedmipalcový dotykový displej multimediálního systému R-Link 2, upravený středový panel a zmínit můžeme i jiné čalounění.

Doporučujeme: Nový Renault Mégane R.S. Trophy má 300 koní, manuál, samosvor a jede až 260 km/h

Spolu s modelem 2019 přichází ještě nové verze Black Edition a Wave. První jmenovaná má černé kryty zpětných zrcátek, devatenáctipalcová litá kola nebo čalounění Alcantarou. Wave zahrnující více chromu nebo modrou kontrastní nit v interiéru je určena pouze pro francouzský trh. Světu se Renault Kadjar modelového roku 2019 představí na nadcházejícím autosalonu v Paříži.

Renault Kadjar prodělal facelift. Dostal nové motory, upravený vzhled a variantu Black Edition
Ohodnoťte tento článek!
3.4 (67.69%) 13 hlas/ů

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: