Renault dostane nového šéfa. Bude muset narovnat vztahy s Nissanem

2020 - Luca DE MEO
  • Od 1. července bude francouzskou automobilku řídit manažer Seatu Luca de Meo

  • Do pozice generálního ředitele se dostává v době nejisté budoucnosti aliance s Nissanem

  • Bude se muset vypořádat i s odkazem stíhaného Carlose Ghosna

Novým generálním ředitelem Renaultu se od 1. července stane Luca de Meo. Ve funkci nahradí Clotilde Deblosovou, která se stane jeho náměstkyní. Dvaapadesátiletého Itala přetáhl Renault od Seatu, kde měl od roku 2015 jako jeho šéf dobré výsledky. Většinu své kariéry se věnoval také marketingu. A právě to mu má pomoci v jeho nové roli, ve které se bude potýkat s řadou problémů.

„Luca de Meo je velký stratég a vizionář. Nebojí se rychle se měnícího automobilového světa,“ řekl předseda představenstva Renaultu Jean-Dominique Senard. Francouzi de Mea podle deníku The New York Times vnímají jako člověka, který bude schopný diplomatičtějších postojů než bývalý šéf Renaultu a Nissau Carlos Ghosn.

Z hrdiny uprchlíkem. Bývalý šéf aliance Renault-Nissan popsal kruté vězení i svou nevinu

Právě stíhaný Ghosn po svém bizarním útěku do Libanonu prohlásil, že vysoce postavení manažeři Nissanu si obvinění vůči němu vymysleli, aby oslabili alianci s Renaultem a mohli se postupem času spojení s francouzskou automobilkou zcela zbavit. Ghosn to označil za sebevraždu s tím, že Nissan do několika let zkrachuje.

Samotný Renault zase promarnil historickou šanci spojit se s koncernem FCA. Místo toho se nakonec Italové dohodli s francouzským PSA, čímž dají vzniknout jedné z největších automobilek světa. Luca de Meo se nyní zřejmě bude snažit vztahy s Nissanem opět zlepšit. I když japonská automobilka vyrábí víc aut než francouzská, Renault zase drží 40 procent jejích akcií. Situace v alianci je tak poměně napjatá.

Renault dostane nového šéfa. Bude muset narovnat vztahy s Nissanem
Ohodnoťte tento článek!
2.7 (53.33%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: