Radical Rapture je nová motokára do běžného provozu s motorem z Focusu RS

  • Radical Rapture je nová britská motokára určená do běžného provozu 

  • Stroj se suchou hmotností necelých 800 kg pohání přeplňovaný čtyřválec Ford 2,3 litru 

  • Z nuly na 160 km/h zrychlí za 8,4 s

  • Premiéra proběhne v Goodwoodu, první exempláře budou dodány v srpnu

Radical sice není automobilkou, která by se mohla pyšnit stovkami tisíc prodaných vozů, o to zajímavější stroje ale produkuje. V podstatě jde o závodní motokáry, které v některých variantách mohou také do běžného provozu. Nejnovější Radical Rapture je přesně ten případ. Takže pokud zrovna sháníte něco poněkud extrémního na dojíždění do práce, měli bychom jeden tip.

Základem modelu Rapture je prostorový rám, který je osazen kompozitovými a aerodynamicky důsledně tvarovanými díly karoserie. Celkově je britská novinka dlouhá 4,1 m, široká 1,79 m a vysoká pouze 1,13 m. Především je ale velmi lehká, když suchá hmotnost vozu činí 765 kg.

O takto lehký Radical se stará přeplňovaný čtyřválec Ford EcoBoost o objemu 2,3 litru, který známe třeba z modelu Mustang nebo z předchozí generace Focusu RS. Motor ale nezůstal sériový. Pro potřeby této motokáry dostal nové turbo a upravený systém sání. Celkově nabízí 261 kW (355 k) a 434 Nm. S pohonnou jednotkou spolupracuje šestistupňová sekvenční převodovka. Akceleraci z nuly na 160 km/h zvládne Radical Rapture za 8,4 s a umí se rozjet na 265 km/h.

Za volantem okruhových BMW Radicalteamu: I vy můžete být závodními jezdci

Radical Rapture má spojovat svět závodních okruhů s běžnými komunikacemi. I když jde o extrémní motokáru vybavenou kromě jiného nastavitelnými tlumiči, „interiér“ nabízí určitou míru „pohodlí“. Kromě dvou sedadel je zde také třeba topení, multifunkční volant nebo nějaký ten displej. Brožura zmiňuje rovněž možnost dokoupit cestovní paket, ale blíže nespecifikuje, co přesně to znamená. Připlatit si můžete také za kovaná kola, paket Performance nebo krycí plachtu.

Nejnovější Radical se představuje na festivalu rychlosti v Goodwoodu, který startuje právě dnes. Automobilka už také obdržela první objednávky. Konkrétně z Francie a Německa. První zákazníci se dočkají v srpnu.

Radical Rapture je nová motokára do běžného provozu s motorem z Focusu RS
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: