První SUV značky Aston Martin se jmenuje DBX. Koupíte ho nejdřív za rok

  • Aston Martin potvrdil jméno svého historicky prvního SUV

  • Vůz se bude jmenovat DBX

  • Aktuálně odstartovaly první testy, na sériovou verzi si zájemci počkají ještě celý rok

V dnešní době chtějí mít svého zástupce v kategorii SUV všechny značky. I ty, které dříve tento segment ignorovaly, jako třeba Rolls-Royce nebo Lamborghini. Zákazníci si zkrátka crossovery žádají a pochopil to nakonec také Aston Martin. I tato automobilka už nějakou dobu chystá svůj úplně první crossover. Aktuálně byly zveřejněny první oficiální obrázky a pár dalších detailů. Jedním z nich je název. Aston Martin potvrdil označení DBX.

Chystaný britský crossover byl zatím testován jen ve virtuálním světě, nedávno poprvé vyrazil do toho reálného. Konkrétně se projel po jedné z cest, kde se jezdí Velšská rallye. Samozřejmě tohle je jen začátek. DBX se v nadcházejících měsících podívá do tradičních destinací, jako třeba za polární kruh nebo naopak do pouští Blízkého východu. Chybět nemůže ani testování na Nürburgringu. Zatím jsou podle automobilky první dojmy velmi pozitivní. Realita se údajně schoduje s tím, co vůz vykazoval v simulacích.

Za polárním kruhem (nejen) se Škodou Karoq: Sobi, zábava, kýč a zamrzlá příroda

Na prvním oficiálním videu Aston Martin jasně demonstruje, že DBX dostane pohon všech kol podobný tomu, co například používá BMW nebo Jaguar. Tedy stále hnanou zadní nápravu, ke které se v menší míře připojuje náprava přední. Na bližší technické detaily si ale musíme ještě počkat.

Případní zájemci si budou muset počkat i na vůz samotný, a to ještě docela dlouho. Aston Martin plánuje odhalit tuto novinku ve čtvrtém čtvrtletí příštího roku. Pokud půjde vše podle plánu, sériové DBX dorazí doslova „do roka a do dne“.

První SUV značky Aston Martin se jmenuje DBX. Koupíte ho nejdřív za rok
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: