První shořelé Porsche Taycan naznačuje, že vznětlivost není jen problém Tesly

  • Příčina požáru stále není jasná, vznikají i konspirační teorie

  • Měl by to být jeden z prvních prodaných kusů Porsche Taycan ve Spojených státech

  • Automobilka už oficiálně přiznala, že se skutečně jedná o její auto

Minulý víkend se v jedné garáži na Floridě vznítil a následně explodoval elektromobil, o němž se rychle začaly šířit zvěsti, že by se mělo jednat o jeden z prvních soukromých modelů Porsche Taycan.

Německá automobilka chvíli mlžila, ale po jasných důkazech, které na nejrůznějších fórech zabývajících se trvale udržitelnou mobilitou začali předkládat tamější uživatelé, takzvaně přiznala barvu. O jakýchkoliv detailech se ale s ohledem na probíhající vyšetřování odmítla bavit. Bližší informace o příčině požáru tak prozatím nejsou k dispozici.

Bill Gates si pořídil Porsche Taycan a Elon Musk z toho nemá radost

Na internetu se nyní začínají šířit obavy ohledně bezpečnosti elektromobilů. Není to totiž tak dávno, co po síti kolovala videa hořící Tesly. Akumulátory elektrických automobilů nelze uhasit tak lehce jako vozy poháněné klasickým spalovacím motorem. A i proto veřejnost a média každý případ pečlivě sledují.

Uživatelé rovněž spekulují, jak je možné, že se veřejnost o požáru dozvěděla až s velkým zpožděním. Neví se ani, jak dlouho například trval zásah hasičských jednotek, což je informace jindy běžně dostupná. Mnoho diskutujících tak vyslovuje názor, že si někdo musel dát velkou práci, aby problém ututlal. Odkazují se na fakt, že z Twitteru zmizely některé tweety a rovněž byly zablokované účty uživatelů, kteří informace sdíleli.

První shořelé Porsche Taycan naznačuje, že vznětlivost není jen problém Tesly
Ohodnoťte tento článek!
4.2 (83.33%) 6 hlas/ů

1 komentář

  1. To, ze prehriatie baterii a nasledne ich poziar u elektromobilov je zavazny problem sa vie ale mlci sa o nom. Taketo horiace auto prakticky nejde uhasit a vznikaju tu teploty az 2000C.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: