Projede všude: Ruský terénní nezmar Taifun má místo pneumatik balony a umí plavat

  • Taifun je další z nepřeberné nabídky ruských terénních speciálů

  • S přídavnou nádrží ujede téměř 10 000 kilometrů

  • Vůz pohání japonský turbodiesel Kubota

  • Pneumatiky mají průměr 165 centimetrů

Dobrodruzi, lovci, záchranáři – zbystřete. Pokud hledáte vozidlo, které se nezalekne žádného terénu a dokonce i vody, můžete se obrátit na šikuly z ruského Petrohradu. Ti vyvinuli vozidlo Taifun, které už na první pohled vypadá jako ideální společník do míst, kam by se normální off-road nikdy nevydal. Jeho základem je extra tuhý rám ze švédské oceli, osazený jednou z kabin dle preferencí zákazníka.

Na výběr jsou užitkové, osobní ale také obytné modely – dovnitř se vejdou až čtyři sklopná lůžka. Pohon má na starost prověřený průmyslový naftový motor Kubota V1505-T o výkonu 44 koní, který skrze pětistupňovou převodovku roztáčí pneumatiky o průměru 1650 mm s šířkou přes půl metru. Do každé se vejde přes 1000 litrů vzduchu, což dává 1620 kilogramů těžkému vozidlu teoretický vztlak čtyř tun pro plavbu po vodě.

Poznali byste v tomhle autě Ladu 4×4? „Niva“ v přestavbě Stalker vyjde na 400 tisíc

Po zemi se vozidlo Taifun umí pohybovat až padesátikilometrovou rychlostí, na vodě se pohybuje tempem 6 km/h. To vše při spotřebě 3 l/100 km, což znamená v kombinaci se stolitrovou nádrží dojezd až 3333 km. Na přání je možné namontovat i třísetlitrovou nádrž, stejně tak dvě záložní baterie, naviják, parkovací kameru, měnič napětí, hotspot s připojením k internetu a zesilovačem signálu nebo nezávislé topení. Celá tato nádhera vyjde v přepočtu na 1 370 000 Kč, což jsou velmi rozumné peníze, utracené smysluplněji, než třeba za terénní úpravu ruské limuzíny Aurus Senat. A pokud by vám Taifun nepřišel dostatečně výjimečný, co třeba obojživelné vozidlo se šrouby místo kol?

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: