Pro značku Scania pracují „Mladí profesionálové“

Absolventi stipendijního programu „Mladí profesionálové Scania“ mají možnost pracovat v servisech švédského výrobce nákladních vozidel a autobusů. Řada z nich této možnosti už využila. Scania si tak v rámci tříletého učebního oboru zakončeného výučním listem vychovává své vlastní zaměstnance.

Scania byla v České republice první, která v segmentu nákladních vozidel a autobusů zavedla stipendijní program. Ve spolupráci s ISŠA v Brně připravila pro absolventy základních škol učební obor Mechanik nákladních vozidel a autobusů Scania. Kromě stipendia, příspěvku na ubytování, dopravu a stravování, poskytuje švédská značka i svůj tým vyškolených pracovníků, kteří pak vzdělávají žáky také na praxích v servisech Scania.

„Chceme si vychovat své vlastní mechaniky a kvalitně je připravit pro jejich budoucí povolání v našich servisech,“ říká vedoucí stipendijního programu „Mladí profesionálové Scania“ Radek Kindl.

Ředitel ISŠA v Brně Milan Chylík pak dodává: „Největší radost mám z toho, že se řada absolventů rozhodne po dvouleté praxi u společnosti Scania zůstat, protože za tímto stipendijním programem je opravdu spousta práce. Jsme také pyšní, že nám absolventi svými výsledky dělají velkou radost.“

Žáci mají možnost absolvovat praxi v servisu, který je nejblíž jejich bydlišti. Od druhého ročníku tráví týden ve škole a týden doma. Výhody dvouleté praxe jsou nejen na straně budoucích mechaniků, ale také jejich vedoucích.

„Není nic lepšího, než když kluci chodí na praxi přímo k nám. Celý náš tým je tak může lépe poznat, pomoci jim s přípravou na budoucí povolání a následně máme i usnadněnou práci při rozhodování o případné nabídce pracovní smlouvy, protože vidíme, jaký má kdo k práci přístup a jaký má potenciál,“ říká vedoucí servisu Scania v Brně Zdeněk Vach.

Pro nadcházející školní rok se do stipendijního programu „Mladí profesionálové Scania“ přihlásilo 36 žáků. Po úspěchu v České republice spustila Scania stejný program také na Slovensku a v Maďarsku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: