Příval koncernových SUV nekončí. Také Seat nabídne vlastní Škodu Kodiaq

  • Připravované španělské SUV se bude vyrábět ve Wolfsburgu 

  • Nabídne pěti i sedmimístné uspořádání 

  • Na trhu se novinka objeví příští rok 

  • Letos Seat představí ještě malý crossover Arona 

Příval koncernových SUV nebere konce. Po novinkách v podobě Seatu Ateca, Volkswagenu Tiguan a Škody Kodiaq dorazí brzy ještě sedmimístný Tiguan Allspace a Seat Arona, což bude malý crossover vycházející z nové Ibizy. Jenže ani to pořád není vše. Letos se dočkáme také nové Škody Yeti a příští rok dorazí do showroomů ještě třetí SUV značky Seat. Jeho jméno zatím není známé, jisté ale je, že půjde o španělský Kodiaq.

Doporučujeme: Škodou Yeti to neskončí. Časem přijde ještě jeden crossover a Kodiaq Coupe

Seat oznámil příchod třetího SUV do své nabídky v aktuální tiskové zprávě, žádné bližší informace ale nepřidal. Každopádně to bude automobil větší než je Ateca. Výroba tohoto nového SUV ovšem nebude probíhat ve Španělsku, nýbrž přímo ve Wolfsburgu, kde se vyrábí Tiguan.

S ním bude mít tohle nové SUV hodně společného. Základem bude platforma MQB A2 a zákazníci dostanou na výběr mezi pětimístnou a sedmimístnou variantou. Očekávat můžeme známé koncernové motory, sedmistupňový automat i pohon všech kol. První exempláře se objeví v showroomech značky příští rok.

Doporučujeme: Co udělá Škoda Octavia nebo Kodiaq, když pustíte volant? Kontrolovaně zastaví

Seat, který ještě nedávno neprodával ani jedno SUV, rozšíří během poměrně krátké doby svou nabídku na tři crossovery. Ve druhé polovině letošního roku totiž bude představen model Arona. V tomto případě půjde o miniaturní crossover spadající pod Atecu. Jeho základem je nová generace Seatu Ibiza.

SEATAnnualMediaConferenceLargeSUVAnnouncement01 SEATAnnualMediaConferenceLargeSUVAnnouncement02

Příval koncernových SUV nekončí. Také Seat nabídne vlastní Škodu Kodiaq
Ohodnoťte tento článek!
4.8 (95%) 4 hlas/ů

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: