„Přepudrovaný“ Duster a další Dacie vyrážejí s novým logem a barvami

  • Nové logo tvořící dvě zrcadlově otočená písmena D a C se po komunikačních materiálech konečně dostává i na samotná auta

  • Na zádi jednotlivých modelů je, stejně jako na volantu, naopak stylizovaný nápis Dacia

  • Nová vizuální identita rumunské značky se zavádí najednou do celé řady modelů

  • Vizuální změnu doprovází zavedení nových barev

  • Modernizované vozy lze již objednávat, vozy ale vyrazí na silnice až koncem letošního roku

S upravenými a novými logy automobilek se v poslední době doslova roztrhl pytel. Trendy jsou neúprosné a čas od času je nutné provést větší či menší změnu jako důkaz inovace. Změny v poslední době souvisí i se zobrazováním a vnímáním emblémů na sociálních sítích. Kvůli oslovení mladší klientely navíc přichází potřeba dynamičtějšího brandingu napříč všemi platformami. Loga se obecně zjednodušují a zbavují vyumělkovaných detailů.

A touto cestou se vydala i rumunská značka Dacia. Nové logo, které se loni objevilo na konceptu Bigster, se po použití na internetových prezentacích a sociálních sítích nyní konečně dostává i na samotné automobily.

Rodinný sen v praxi: Dacia Jogger je sice levná, ale jezdí hezky a má obří kufr (první jízdní dojmy)

Logo se skládá ze stylizovaných písmen D a C, která připomínají články řetězu. Obě písmena současně spolu navíc vytvářejí i jakési módní X, což má nejspíš posílit outdoorovou image značky. Kromě upravené masky je nový emblém umístěn také na krytech kol, zatímco na zádi je, stejně jako na volantu, naopak stylizovaný nápis Dacia.

Barvy inspirované přírodou

Nová vizuální identita se zavádí současně pro celou modelovou řadu Dacie naráz, což je v automobilovém průmyslu poměrně unikátní, firmy ji totiž většinou zavádí postupně. Kromě elektrického Springu, Sandera, Loganu, Joggeru proměnou prošel i Duster, který se v roce 2024 dočká nové generace.

Duster také dostal několik dalších drobných vylepšení. Ovládání vnějších zrcátek se u přesunulo ze spodní části palubní desky do výplní dveří. Změnil se i design výdechů ventilace. Místo kulatých mají nově osmiúhelníkový tvar. Další inovací jsou  poprvé u Dacie dodávaná elektricky sklopná vnější zpětná zrcátka.

K dispozici jsou napříč celou modelovo řadou také nové pastelové barvy šedá a zelená Dusty, které jsou inspirované barvami přírody a podtrhují úzké spojení značky Dacia s přírodou. U modelů Sandero Stepway a Duster je použita šedá Megalithe i na střešních ližinách, předních a zadních kluzných lištách a krytech bočních zpětných zrcátek.

Rumunská značka postupně opouští některé materiály, jako jsou chromované lišty nebo umělý hliník, ale také veškeré kůže živočišného původu. Od roku 2023 bude navíc Dacia první značkou skupiny Renault Group, která postupně omezí nejvyšší rychlost všech svých modelů na 180 km/h, což jistě nebude vůbec žádný problém, neboť většina modelů této mety stejně nedosahuje…

„Přepudrovaný“ Duster a další Dacie vyrážejí s novým logem a barvami
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: