Pražská přehlídka elektrifikovaných automobilů a jiných strojů do zásuvky začala. Stojí letošní e-Salon za návštěvu?

  • V pátek 11. listopadu se veletrh e-Salon 2022 otevírá veřejnosti

  • Nástup elektrické mobility je vidět i na této výstavě. Letos už se zde prezentuje poměrně hodně automobilek

  • Samozřejmě si můžete prohlédnout také řadu dalších elektricky poháněných strojů, které v dnešním provozu běžně neuvidíte 

V Praze startuje veletrh čisté mobility e-Salon 2022. Tato akce se koná už několik let a je na ní dobře vidět, že se pro automobilky stává čím dál důležitější. Schválně se podívejte na galerii z ročníku 2018. Tehdy velké značky obsadily pouze jednu halu, aktuálně už automobilky prezentují svá auta ve dvou halách. Stánky jsou navíc větší a propracovanější. Minimálně z části začíná e-Salon připomínat klasické autosalony. Výrobci také dnes mohou nabídnout zajímavé novinky.

Představu o tom, co najdete na letošním e-Salonu, vám dá přiložená galerie. Například Škoda přivezla koncept Vision 7S, Volkswagen ukazuje studii elektrického kombi ID. Space Vizzion, Hyundai prezentuje Ioniq 6, MG představuje elektrický kombík MG5, Mitsubishi nové ASX (převlečený Renault Captur), Renault slaví národní premiéru hybridního crossoveru Austral a třeba Citroën prezentuje elektrický sedan ë-C4 X.

Test Dacia Spring: Elektrický trabant z Číny je čtyřmístné auto za cenu baterie Škody Enyaq iV

 

Zapomenout nesmíme ani na užitkovou část koncernu Volkswagen, protože na e-Salon dorazil i elektrický „busík“ jak v osobní verzi, tak v té užitkové. Jen těžko pak přehlédnete několik velkých nákladních automobilů a vše doplňuje spousta malých společností prezentujících nejrůznější elektrické stroje, elektrické motorky, kola nebo třeba své technologie typu různých wallboxů.

Veletrh e-Salon se koná v pražských Letňanech a pro veřejnost je otevřen od pátku 11. listopadu do neděle 13. listopadu.

Pražská přehlídka elektrifikovaných automobilů a jiných strojů do zásuvky začala. Stojí letošní e-Salon za návštěvu?
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: