Právě vychází časopis Motocykl 9/2020. Stále s poštovným zdarma

  • První jízda: Aprilia RS 660

  • Představení: MV Agusta Superveloce 800

  • Srovnávací testy: crossovery BMW, Ducati a KTM, Honda Africa Twin 2001 vs. 2020

  • Redakční testy: Husqvarna 701 Supermoto, CFMoto 650GT

  • Rozhovor: Timur Sardarov, Filip Salač

  • Finále: Ducati Superleggera

Pokud hledáte cestovní bike se sportovním srdcem a nehodláte dělat kompromisy ve výkonu, budete nejspíš vybírat mezi BMW, Ducati a KTM. Původem superbikové motory v moderních crossoverech umí udělat z cestování zatraceně rychlý zážitek. Díky tomu Multistrada GT, S 1000 XR a Super Duke GT jen těžko hledají konkurenci. V tomto testu chceme přijít na to, co přesně dostanete za půl mega a který z cesťáků je nakonec nejlepší.

Zbrusu nová RS 660 vypadá jako zmenšená RSV4, a dokonce z ultimátního superbiku technicky vychází. Nabízí ale víc než jen poloviční závoďák. Svezli jsme se s jedním z prvních kusů z předprodukční série a přinášíme první dojmy!

Je mezi nimi dobrých dvacet let. Legendární a stále hodně ceněná RD07 a jedna z nejprodávanějších motorek současnosti, novodobá Africa Twin v její cestovnější verzi Adventure Sports, navíc v té nejvyšší specifikaci. Dva naprosto rozdílné světy, které spojuje jen jméno. Anebo mají společného víc?

Téměř každý dosavadní test této Husqvarny končil v rukou strážců zákona. Testování modelu 2020 ale naštěstí šňůru deliktů přerušilo a konečně nás ani jednou nezastavili. Co to ale znamená? Je letošní 701 o tolik rychlejší, nebo se naopak umírnila natolik, že už četníky nezajímá?

Modely řady MT jsou nejdůležitějším prodejním artiklem Yamahy. Jejich obliba už několik let roste a „em-téčka“ mají lví podíl na úspěchu značky nejen u nás, ale i ve světě. Ze začátku to přitom vypadalo, že se MT prostě nechytne a za pár let tiše skončí, jako spousta jiných neúspěšných modelů. V čem spočívá tajemství jejího úspěchu?

Produkty butikové značky z Varese připomínaly umělecká díla od nepaměti. Kdybyste prozkoumali dosavadní práci jejích návrhářů sebepečlivěji, nepovedený kousek prostě nenajdete. A nová originální variace na téma starých časů neuhýbá z nastaveného kurzu ani o píď!

Pandemie zkřížila nejeden plán na letošní motodovolenou, a improvizaci se nevyhnul ani náš fotograf-cestovatel DMB. To ale neznamená, že by snad svou tradiční předehru ke stejně tradičnímu Honda Festu nějak ošidil. Kolik kilometrů se dá nakroutit po alpských masivech za pár dní? Neuvěřitelně mnoho…

Vyřešení dealerské a dodavatelské otázky, stabilizace funkčních procesů v továrně a k tomu spousta nových myšlenek včetně vývoje adventure biku. Novic v čele italské MV Agusty Timur Sardarov to s jejím byznysem myslí hodně vážně a nestydí se o tom promluvit.

Filip Salač je v letošní sezoně jediným stabilním českým jezdcem v mistrovství světa silničních motocyklů, kde hájí barvy týmu Snipers. Po pozitivním vstupu do sezony v katarském Losailu přišla čtyři měsíce dlouhá pauza, kterou způsobila celosvětová pandemie. Po restartu sezony jsme Filipa vyzpovídali nejen na téma závodních výsledků, ale také na zákulisní pohled na novou dobu, kdy se závodí bez diváků.

Nejprve 1199, pak 1299 a teď Superleggera V4. Rafinované šílenství Ducati korunované superlehkou a geniálně elegantní malosériovou verzí. Na třetí pokus ovšem Italové zamířili do dosud nevídaných výšin poměru výkonu a hmotnosti. Nejdokonalejší sériově vyráběnou Ducati za sto tisíc eur jsme si vyzkoušeli na GP trati v Mugellu!

Poslední letní číslo Motocyklu seženete tradičně ve všech dobrých trafikách a na benzinkách, ale můžete si ho objednat i do své schránky. Cena tohoto „jednorázového předplatného“ je stejná jako na pultech – za poštovné nezaplatíte ani korunu navíc. Stačí kliknout na www.motocykldoschranky.cz.

MOTOCYKL 9/2020 vychází ve čtvrtek 3. září.

 

 

Právě vychází časopis Motocykl 9/2020. Stále s poštovným zdarma
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: