Právě vychází časopis Motocykl 10/2020. Stále s poštovným zdarma

  • První jízda: BMW R 18
  • Představení: RVM 500 by JAWA
  • Srovnávací testy: nakedy od 750 do 900 cm3, tři generace Yamahy Ténéré
  • Redakční testy: Royal Enfield Himalayan, Indian Challenger
  • Produktový test: pneu Dunlop Sportsmart MK3
  • Rozhovor: Stefan Pierer, Karel Hanika
  • Cestopis: Norsko

 Vzhledem k mimořádným opatřením zasíláme zájemcům časopis na adresu za stejnou cenu jako na pultech, tedy bez poštovného a balného. Objednávejte na www.send.cz.
Je pro vás sedmistovka málo, ale litr zase moc? Pak se nejspíš rozhlížíte v nabité kategorii osmistovek a devítistovek. Ve velkém srovnávacím testu se podíváme na všechny důležité hráče na trhu a férově posoudíme, který ze sedmera nakedů pro vás může být tou nejlepší volbou. Kdo chce dnes rozvířit stojaté vody v kategorii cruiserů, musí přijít s něčím opravdu šokujícím. Jedni to zkouší monstrózním zdvihovým objemem, jiní superbikovým výkonem a výbavou. Slovy jako tradice a klasika už ohromíte málokoho – tedy pokud nesáhnete do skutečně hluboké minulosti, jako to udělala značka BMW s novou R 18.

Představení i extrémní test Yamahy Ténéré 700 jsme již v Motocyklu měli, na nějakou delší cestu nám to zatím nevyšlo, ale co takhle vyrazit s klukama na starých Tenerkách a nechat je svézt? Dokáže jim nová T7 natolik učarovat, že by za ni své staré koně vyměnili? A jaké je svezení na těch jejich vousatých předchůdcích? Týnecká JAWA na konci letošního léta zcela nečekaně obohatila svou nabídku o cestovní enduro střední třídy, které by mělo prozatím nahradit již nevyráběný model Sportard. Jde o motorku původem z Argentiny, vyrobenou v Číně, a přestože řada lidí tuto skutečnost neskousne, první várka je už fakticky vyprodaná.

Tabulkovým výkonem neoslní, nicméně jako motorka zrozená v indických Himálajích slibuje, že toho snese dost. Tak prosím, jeden víkend po cestách i necestách v rámci dobrodružně-orientačního závodu napříč Českem by nám o schopnostech Himalayanu mohl prozradit víc než jen prachobyčejná testovací jízda. Podobně jako známý americký provozovatel dálkové autobusové dopravy má novinka od Indianu ambice stát se symbolem rychlého a pohodlného cestování na dlouhé vzdálenosti. S tím rozdílem, že žádné jízdní řády tady neplatí. Luxusu a pohodlí si na palubě Challengeru ale užijete víc než dost.

Vidlicový čtyřválec VFR se na dlouhé roky stal příkladem technické vyspělosti, mechanické kvality a motorářského kumštu Hondy. Jenže po 35 letech je další budoucnost ještě před pár lety neuvěřitelně populární modelové řady přinejmenším nejistá. Co se to s VFR vlastně stalo? Těsně před koncem společné sezony dostala naše dlouhodobka nové bačkory – loňskou novinku Dunlop SportSmart Mk3. Tyto hypersportovní pneumatiky se vyznačují zcela novou Multi-Tread (MT) technologií se třemi různými směsmi na zadní pneumatice, která má být zárukou jistoty i v těch nejobtížnějších podmínkách. Je tomu skutečně tak?

Letní expedice může vést do Alp, k moři, do Rumunska nebo do řady jiných vyhlášených motocyklových destinací. Málokdo se vypraví na daleký sever. Kdo se ale přesto odhodlá, nebude litovat. Zveme vás na cestu za norskými fjordy. Karel Hanika byl jediným českým zástupcem, který letos zasáhl do závodu populární čtyřiadvacetihodinovky v Le Mans, která se oproti předchozím sezonám jela s ohledem na restrikce způsobené pandemií až na konci léta. Během našeho povídání Karel poodhalil nejen zákulisí letošního závodu Le Mans, který se jel před prázdnými tribunami za zcela odlišné atmosféry oproti předchozím ročníkům.

Říjnové číslo Motocyklu seženete tradičně ve všech dobrých trafikách a na benzinkách, ale můžete si ho objednat i do své schránky. Cena tohoto „jednorázového předplatného“ je stejná jako na pultech – za poštovné nezaplatíte ani korunu navíc. Stačí kliknout na www.motocykldoschranky.cz. MOTOCYKL 10/2020 vychází ve čtvrtek 8. října.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: