Pozitivní důsledky koronaviru: Kousek od Prahy se pořádá autopiknik v zámeckém parku

  • Na zámku Berchtold kousek od Prahy byla spuštěna služba Drive-in doprovázená takzvaným autopiknikem 

  • Jídlo uvařené v restauraci si můžete vyzvednout přímo z auta, jak to znáte z různých fastfoodů 

  • Navíc je možné za poplatek přejet do zámecké zahrady, zaparkovat u stolu a tam oběd zkonzumovat 

Opatření spojená s koronavirovou epidemií přinesla spoustu změn. Řada zákazů donutila provozovatele různých zařízení k hledání nových způsobů, jak i v této době přilákat zákazníky a zároveň vyhovět neustále se měnícím vládním nařízením. Najednou se například na scéně znovu objevila autokina a nově také pojem autopiknik. O co jde?

Zámek Berchtold nedaleko od Prahy o uplynulém víkendu poprvé spustil službu Drive-in. V zásadě jde o stejnou věc, jakou známe z různých fastfoodů. Přijedete, objednáte si jídlo, zaplatíte a za zhruba deset minut ho dostanete. Z auta vystupovat nemusíte. Nabídka je s ohledem na co nejkratší dobu čekání omezená. Následně můžete odjet domů, nebo lze popojet kousek dál a využít takzvaný autopiknik.

Koronavirus změnil i prodej aut. Číňané už předávají klíčky pomocí dronů

Za poplatek 50 Kč za osobu můžete vjet i s autem do zámecké zahrady, kde jsou s velkými rozestupy rozmístěné stoly. Jeden si vyberete a přímo u něj zaparkujete. Následně si zakoupené jídlo vybalíte a v pěkném prostředí s výhledem na zámek a váš vůz sníte. Z pohledu automobilových nadšenců je to vskutku vynikající nápad.

Pro úplnost, autopiknik se zde pořádá pouze o víkendech. O tom, kolik opakování proběhne, rozhodne zájem zákazníků a další vývoj kolem vládních nařízení. Samozřejmě lze jídlo vyzvednout také bez auta, stejně jako se můžete bez auta posadit do parku.

Pozitivní důsledky koronaviru: Kousek od Prahy se pořádá autopiknik v zámeckém parku
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: