Porsche připravuje ostrý Boxster s atmosférickým motorem z 911 GT3

  • Porsche připravuje speciální model Boxster Spyder

  • Dostane atmosférický motor z 911 GT3 a manuál

  • Z výbavy zmizí rádio, klimatizace a hluková izolace

  • Novinku uvidíme na konci letošního roku

Porsche 718 Boxster a Cayman jsou fantastická auta. Ano, stojí víc peněz, ale pokud jde o interakci s řidičem a prosté fungování všech důležitých součástí, jedná se snad o nejlepší současné sportovní auto na trhu. Až na jeden detail. A tím je motor. My chápeme, že musí být downsizing, ale upřímně nedokážeme pochopit, jak chce Porsche současným čtyřválcem přesvědčit majitele starších šestiválců, že tohle je správné cesta.

Přesto bude lépe. Aspoň tedy pro ty, kteří množství barevných papírků v peněžence neřeší. Porsche totiž chystá ostrý Boxster, který se bude inspirovat v Caymanu GT4. To neznamená nic jiného než pořádný atmosférický čtyřlitrový šestiválec odvozený od motoru z Porsche 911 GT3.

Doporučujeme: Alfa Romeo 4C Spider vs. Porsche 718 Boxster S: Dva světy

Britský Autocar uvádí, že má informace o přípravách modelu Porsche Boxster Spyder, což bude další speciální limitovaná edice. A právě takový model má dostat zmíněný atmosférický šestiválec. Jednotka z 911 GT3 nicméně projde úpravami, takže s výkonem 500 koní asi nepočítejme. Nicméně číslovkou 4 určitě hodnota maximálního výkonu začínat bude.

Porsche Boxster Spyder podle všeho dostane klasickou manuální převodovku, i když sedmistupňovou dvouspojku nabídne automobilka za příplatek. Boxster Spyder také projde dietou. Zmizí zbytečná hluková izolace a auto nebude mít multimediální systém nebo klimatizaci. Podle tradice Porsche ovšem půjdou tyto komfortní doplňky bez příplatku doobjednat. Boxster Spyder zároveň nedostane elektricky ovládanou střechu, ale jen ručně skládací plátno.

Porsche připravuje ostrý Boxster s atmosférickým motorem z 911 GT3
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: