Porsche Cayenne Coupé přichází ve verzi S. Oproti základu je rychlejší o 1 sekundu a 20 km/h

  • Porsche přidalo do nabídky modelu Cayenne Coupé třetí variantu S

  • Cayenne S Coupé je poháněn dvakrát přeplňovaným šestiválcem 2,9 l s parametry 440 k a 550 Nm

  • Akcelerace z nuly na 100 km/h za pět sekund znamená zlepšení o jednu sekundu oproti základnímu Cayenne Coupé 

Koncem března představila automobilka Porsche model Cayenne Coupé. Na úvod dorazily modely Cayenne Coupé a Cayenne Turbo Coupé. Teď přichází třetí motorizace. Zařadí se mezi obě zmíněné a jak už určitě tušíte, nese označení S.

Stejně jako klasický Cayenne S je i Cayenne S Coupé poháněn dvakrát přeplňovaným šestiválcem o objemu 2,9 litru, což je mimochodem motor, který si našel cestu také třeba do Audi RS 5. V případě Cayenne s karoserií kupé disponuje parametry 324 kW (440 k) a 550 Nm. Jinak řečeno, motor je identický s tím, co používá Cayenne ve verzi SUV. Akcelerace z nuly na 100 km/h je záležitostí na pět sekund a maximálně se vůz rozjede na 263 km/h. Oproti základu tak získáte o sekundu lepší akceleraci a o 20 km/h vyšší maximální rychlost. A pokud budete chtít, můžete si čas potřebný pro rozjezd na 100 km/h ještě o desetinu sekundy zkrátit.

Test Porsche Cayenne S 2018: Dokonale univerzální

Porsche totiž nabízí paket prvků, které sníží hmotnost auta. Jde zejména o karbonovou střechu a kovaná kola o velikosti 22″. Pouze karbonová střecha znamená úsporu 21 kg. Jenže to je dáno tím, že standardem pro Cayenne Coupé je panoramatické okno, které karbonová střecha nemá. V českém konfigurátoru zatím ještě Cayenne S Coupé nenajdeme, nicméně příplatek za tento odlehčovací paket je u základní verze Cayenne Coupé pěkných 360 tisíc.

Nové Porsche Cayene S Coupé startuje na částce 2 565 000 Kč. Jako první se dočkají němečtí prodejci, ke kterým novinka dorazí koncem července.

Porsche Cayenne Coupé přichází ve verzi S. Oproti základu je rychlejší o 1 sekundu a 20 km/h
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: