Porsche 718 T sází na manuál, mechanický samosvor a absenci multimediálního systému

  • Porsche navázalo na Carreru T a připravilo podobnou verzi také pro modely 718 Cayman a 718 Boxster 

  • Vůz vychází ze základního dvoulitrového provedení 

  • Výkon motoru se nezměnil, 718 T má ale snížený podvozek, mechanický samosvor a postrádá multimediální systém 

Automobilka Porsche se díky neustále přibývajícím verzím svých modelů propracovala už k tak bohaté nabídce, že bylo například nutné připravit instruktážní video pro model 911, aby se zákazníci v celém tom nepřeberném množství možností vůbec vyznali. Jednou z nich je i 911 Carrera T coby vůz určený pro nadšené řidiče. A právě na tohle provedení nově navazuje menší a levnější 718 T.

Princip zůstává stejný. Porsche vzalo základní verzi a přidalo k ní některé prvky, které dříve s touto motorizací k dispozici nebyly. Řeč je třeba o aktivním podvozku PASM sníženém o dva centimetry. Součástí varianty T je rovněž mechanický samosvor na zadní nápravě, paket Sport Chrono a dvacetipalcová litá kola. Samozřejmě nechybí manuální převodovka (PDK se dodává na přání) a kvůli snaze snížit hmotnost ve standardní výbavě nenajdeme multimediální systém. Pokud si ho ovšem zákazníci budou přát, Porsche jim velkou odkládací přihrádku opět nahradí velkým displejem.

Porsche 718 Cayman/Boxster v Černém lese: Čtyřválcová radost

Další záležitosti jsou už spíše kosmetického charakteru. Některé detaily na karoserii jsou lakovány šedou barvou, stejně jako kola. V interiéru najdeme sportovní volant o velikosti 360 mm, zkrácenou řadicí páku a samozřejmě různá loga upozorňující na provedení T. Techniky samotné se změny nedotkly. Přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec tak i zde nabízí výkon 221 kW (300 k) a maximum točivého momentu 380 Nm.

Kolik bude verze T nově dostupná pro modely Cayman a Boxster stát, to Porsche zatím neprozradilo. Pouze naznačuje, že oproti podobně vybavené základní variantě modelu 718 bude tato novinka levnější o pět až deset procent.

Porsche 718 T sází na manuál, mechanický samosvor a absenci multimediálního systému
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: