Policie v pátek vyrazí ve velkém měřit rychlost. Známe všechna místa

  • Řidiči by měli být v pátek obzvláště opatrní na dodržování maximální povolené rychlosti

  • Na českých silnicích proběhne už pátý ročník policejní akce nazvaný Speed marathon

  • V jeho rámci budou policisté měřit rychlost na desítkách, možná stovkách míst

Pokud se v pátek 14. srpna chystáte autem na víkend, dejte si obzvlášť pozor na dodržování maximální povolené rychlosti. V rámci už pátého ročníku celorepublikové akce Speed marathon vyrazí na silnice měřit policie. A to ve velkém. Může se objevit nejen na desítkách, ale i stovkách míst ve všech krajích České republiky.

Policisté tvrdí, že místa, kde rozloží své trojnožky s radary a laserovými pistolemi, vybrali nejen na základě důkladných analýz, ale i pomocí tipů, které dostali přímo od veřejnosti. Ty mohli lidé posílat na web Bezpečněnacesty.cz, který data sbíral. Jde spíš o akci preventivního typu, nicméně je samozřejmé, že v případě překročení rychlosti budou padat pokuty a rozdávat se body.

Povinné roušky jsou jako měření rychlosti. Kontrolují se tam, kde je to zbytečné

Díky tomu, že jde o prevenci, zveřejnila policie také místa, kde by měla v rámci akce měřit. Je jich ale poměrně mnoho. Podívejte se nicméně do přiložené fotogalerie, kde najdete jejich kompletní seznam. Můžete je porovnat se svou páteční cestou a být ještě více ve střehu.

„Nepřiměřená rychlost je jednou z nejčastějších příčin dopravních nehod ,“ stojí v tiskové zprávě, která doprovází akci. Ta už ale nehovoří o faktu, že nepřiměřená rychlost nesouvisí s maximální povolenou rychlostí, kterou kontroluje měření. Prospěšnost celé akce pro bezpečnost na silnici je tak sporná. Nicméně se zdá, že letošní rok není nutné řidičům tolik klást na srdce, aby jezdili opatrněji. Podle aktuálních výsledků je totiž rok 2020 bezpečnější než ten loňský.

Policie v pátek vyrazí ve velkém měřit rychlost. Známe všechna místa
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 8 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: