Policejní BMW i8 mělo nehodu. Pokud půjde opravit, vrátí se zpět k policistům

  • Policisté si zapůjčené BMW i8 moc dlouho neužili, vůz měl v noci na dnešek nehodu 

  • Podle vyjádření policie řidič během jízdy zkolaboval

  • Pokud bude možné automobil opravit, dostane ho policie zpět 

Nedávné předávání BMW i8 české policii vyvolalo značnou pozornost. Mnichovské hybridní kupé se totiž zařadilo mezi to vůbec nejrychlejší, co kdy policisté ve své flotile měli. Ti si ho ale příliš neužili. Včera ve večerních hodinách vůz havaroval. Co přesně se stalo, to zatím není jasné.

Doporučujeme: Nové policejní BMW i8 bude hlídkovat na dálnicích, radar ale nemá

Policie oficiálně nehodu potvrdila s tím, že její příčinou údajně byla náhlá zdravotní indispozice řidiče, který přestal řídit a automobil skončil mimo silnici. V autě seděli dva lidé. Podle nejnovějších zpráv byl jedním z nich zástupce šéfa hradního protokolu Vladimír Kruliš. Informovali o tom kolegové z euro.cz.

Podle policie k nehodě došlo přibližně v deset hodin večer při předvádění vybavení Integrovaného záchranného systému prezidentu republiky Miloši Zemanovi.

Nehodu potvrdilo i české zastoupení automobilky BMW. Jak nám sdělil její mluvčí David Haidinger, technici policejní i8 ještě neviděli, takže není možné přesně říci, co bude následovat. Pokud to ale půjde, automobil bude opraven a do služeb české policie se vrátí.

Doporučujeme: Stará Audi A6 u policie nekončí. Dostala nové barvy a budou hlídat na dálnicích

Pro připomenutí dodejme, že k slavnostnímu předání došlo teprve 10. května. Policie dostala vůz zapůjčený na půl roku, nebo do ujetí 20 tisíc kilometrů. V rámci testování v reálných podmínkách si policisté měli ověřit přínos podobného automobilu pro jejich činnost. Hlavním úkolem této i8 ovšem bylo přitáhnout pozornost.

Policejní BMW i8 mělo nehodu. Pokud půjde opravit, vrátí se zpět k policistům
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 8 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: