Podívejte se, jak to vypadá, když někdo pojede na červenou a vy budete mít smůlu

  • Jízdou na červenou si zpravidla koledujete o nepříjemnou nehodu 

  • Jak to vypadá, když dojde ke střetu, to ukazuje přiložené video 

  • Simuluje nehodu, které se stala v roce 2012

  • Za jízdu na červenou můžete dostat pokutu až 7500 Kč a zákaz řízení na půl roku 

Jízda na červenou je jedním z nejhloupějších přestupků, protože člověk vystavuje sebe a ostatní účastníky provozu značnému riziku nehody. Mimo jiné proto, že může dojít k nárazu zboku, což je dost nepříjemná záležitost, protože ten méně šťastný nemá při takovém střetu k dispozici příliš velké deformační zóny. Jak přesně vypadá taková srážka při jízdě na červenou, to ukazuje video americké organizace IIHS.

Ta proti sobě poslala Chrysler Sebring z roku 2007 a velký pick-up Ford F-150 z roku 2010. Výběr aut není náhodný. Jde o demonstraci skutečné nehody, která se v roce 2012 stala v Arizoně. Asi nepřekvapí, že řidič Chrysleru skončil v nemocnici s vážnými zraněními. Organizace IIHS tento test uspořádala kvůli tomu, aby podpořila instalaci kamer hlídajících jízdu červenou na amerických silnicích. Takové samozřejmě známe i z tuzemského provozu. I když je otázkou, zda by přítomnost podobného zařízení zrovna v tomto případě něco změnila.

Připomeňme, že za nerespektování signálů „Stůj“ vám hrozí až 5 bodů, pokuta na místě do 2500 Kč a ve správním řízení až 7500 Kč. Zároveň také můžete přijít o řidičský průkaz, a to až na půl roku. Všechny podrobnosti o jízdě na červenou (včetně situací, kdy na červenou do křižovatky vjet můžete), najdete v podrobném článku:

Pokuta za jízdu na červenou: Co zaplatíte a kolik dostanete bodů

Podívejte se, jak to vypadá, když někdo pojede na červenou a vy budete mít smůlu
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: