Podívejte se, jak „vidí“ okolní svět autopilot v elektromobilu Tesla

Úřady v různých zemích nabádají Teslu, aby se nesnažila vyvolat dojem, že její Autpilot je opravdu autopilot. To ale kalifornské firmě nebránilo zveřejnit na svých stránkách video naznačující, že řidič je za volantem vlastně zbytečný. Tesla projela celý nafilmovaný úsek bez zásahu lidské ruky. Dokonce na pokyn řidiče i sama zaparkovala.

Doporučujeme: Smrtelné nehody Tesly připomněly, že její „Autopilot“ vážně není autopilot

Video je zrychlené. I tak lze ale vidět, co všechno počítač autonomního systému sleduje a vyhodnocuje. Jistě, v některých situacích je auto možná až příliš opatrné. Také by bylo zajímavé sledovat, jak systém funguje třeba v hustém sněžení a na silnici bez kvalitního značení. Právě špatné počasí a nekvalitně značená silnice bývají pro autonomní systémy řízení tou největší překážkou.

Jen připomínáme, že Tesla funkci autonomního řízení nazývá Autopilot, ale uvádí, že je to jen pomocník a že řidič se musí věnovat řízení a být připraven kdykoli zasáhnout. Dokonce vyžaduje ruku na volantu. Poslední modifikace „autopilota“ přinesla například právě plně samočinné parkování.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: