Nové auto pod stromeček výměnou za očkování? I taková je realita dnešního světa. Ve hře je Ford Ranger a Ford Kuga

Zdroj: Lukáš Dittrich
  • Na Novém Zélandu sáhli k netradiční formě podpory očkování, když tamní úřady vyhlásily „soutěž“ o nový vůz

  • Podmínkou je dosažení devadesátiprocentní proočkovanosti dvěma dávkami do Štědrého dne 

  • Úřady vylosují výherce, který si bude moci odvézt Ford Ranger, nebo Ford Kuga. Šanci budou mít všichni lidé s dvěma dávkami očkování 

Pandemie koronaviru už druhý rok komplikuje život napříč celým světem a v zájmu jejího zvládnutí se objevují některá netradiční řešení. Po jednom takovém sáhly novozélandské úřady v oblasti West Coast na Jižním ostrově. Výměnou za očkování dvěma dávkami dostanou tamní obyvatelé šanci nadělit si pod stromeček Ford Ranger dosluhující generace, nebo Ford Kuga prodávaný na Novém Zélandu pod označením Escape.

Koncem listopadu úřady v oblasti West Coast evidovaly u 87 % obyvatel pouze první dávku. V rámci kampaně „Car up for Jabs“, která již aktuálně běží, se bude z lidí očkovaných dvěma dávkami losovat výherce. Ten dostane jeden ze dvou modelů značky Ford, o které se bude „soutěžit“. Losování ale proběhne pouze v případě, že do Štědrého dne bude mít 90 % obyvatel zmíněné oblasti Jižního ostrova za sebou dvě dávky očkování.

Lidé v době koronaviru věří autům. Příznivci MHD se v ní teď necítí bezpečně

Úřady na Novém Zélandu požadují, aby mezi první a druhou dávkou očkování uplynuly minimálně tři týdny. Aby tedy celá akce byla úspěšná, muselo být do třetího prosince naočkováno první dávkou devadesát procent obyvatel, což se údajně podařilo. Celá kampaň si klade za cíl zamezit případným restrikcím a následným komplikacím vzhledem k turistickému ruchu. Oblast West Coast podle webu stuff má na celém Jižním ostrově nejnižší proočkovanost.

Automobil jako odměna za vakcínu není jediným netradičním způsobem, jak podpořit očkování. Například americká University of Nebraska-Lincoln rozjela kampaň, v rámci které studenti i zaměstnanci dostali výměnou za očkování možnost vyhrát nejrůznější ceny. Někdo za vakcínu obdržel třeba chytré hodinky, jiný zase možnost parkovat na těch nejlepších parkovacích místech v rámci univerzity.

Nechali byste se očkovat výměnou za šanci vyhrát nový vůz?
Nové auto pod stromeček výměnou za očkování? I taková je realita dnešního světa. Ve hře je Ford Ranger a Ford Kuga
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 3 hlas/ů

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: