Platforma MQB od Volkswagenu dostane mild-hybridní pohon ještě letos

  • Letos se představí první masový hybrid od Volkswagenu

  • Během let se rozšíří do vozů koncernu VW s platformou MQB

  • Mild-hybridní systém má za úkol nahradit diesely

  • Podle VW je už nyní levnější na výrobu než turbodiesel

Ještě během letních prázdnin se možná představí první produkční model koncernu Volkswagen s mild-hybridním pohonem, založený na modulární platformě MQB. Má sloužit jako náhrada dieselů, které nečeká v osobních autech světlá budoucnost. Diesely vydrží v menších osobních autech koncernu VW už jen několik let.

Volkswagen prozatím neprozradil, o jaký model se jedná, ale indicie napovídají chystaný kompaktní crossover založený na konceptu Volkswagen T-Roc. Ten by se měl totiž představit v září na autosalonu ve Frankfurtu. Pod jeho kapotou se očekává technika příbuzná s Golfem.

Doporučujeme: Mild-hybridy nahradí malé diesely do roku 2019, myslí si Volkswagen

Mild-hybridní pohon Volkswagenu se bez zážehového spalovacího motoru neobejde, kompaktní elektromotor totiž slouží pouze jako asistence benzinovému motoru. Celý systém bude využívat 48V elektrickou soustavu. Čistě na elektřinu auto nepojede. Maximálně bude schopné bez nastartovaného motoru zaparkovat či se po omezenou dobu pohybovat krokem.

Systém Volkswagenu by se neměl omezit jen na jeden motor. Mild-hybrid bychom mohli vidět v kombinaci s několika různými motory. Předpokládá se, že najde uplatnění ve spojení s přeplňovaným litrovým tříválcem, ale jako první se ho zřejmě dočká nový motor 1.5 TSI pracující v Millerově cyklu.

Hybridní pohon, který uvidíme u Volkswagenu, se pak postupem času rozšíří do dalších příbuzných aut koncernu VW s platformou MQB. Dočká se ho tak i značka Škoda. První škodovácký hybrid bude podle všeho Superb v roce 2019, ale nezapomínejme, že Volkswagen má v záloze ještě plug-in hybridní systém.

Platforma MQB od Volkswagenu dostane mild-hybridní pohon ještě letos
Ohodnoťte tento článek!
4.3 (85%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: