Pilotní projekt: Daimler Trucks učí nákladní vozidla platit

Daimler Trucks důsledně pokračuje v digitalizaci svých nákladních vozidel. Pro řidiče to znamená další usnadnění každodenní práce, ale také zvýšení její efektivity a bezpečnosti.

Vývoj se zabývá mimo jiné nákladními vozidly, která by dokázala samostatně komunikovat s ostatním zařízeními a přitom realizovat právně závazné transakce, například placení. Odborníci společnosti Daimler Trucks k tomu nyní v rámci pilotního projektu vytvořili všechny nezbytné předpoklady v podobě nově vyvinuté digitální platformy Truck-ID a příslušné funkce Truck Wallet. Vývojáři společnosti Daimler Trucks společně s partnery úspěšně realizovali první využití automatického placení u elektrického nabíjecího stojanu.

Nákladní vozidla se mohou prostřednictvím platformy Truck-ID, která je současně jejich osobní identifikací, prokazovat vůči ostatním spolupracujícím zařízením a jednoznačně uzavírat smlouvy na příslušné procesy.

Truck Wallet přitom funguje jako platformová technologie a centrální uživatelský program pro všechny aplikace, které využívají Truck-ID k nejrůznější účelům. Truck-ID a Truck Wallet – obojí stále ve fázi prototypu – jsou uloženy jako softwarové programy v kódované podobě v kryptografickém procesoru. Procesor je součástí modulu Truck Data Center, centrální telematické řídicí jednotky nového modelu Mercedes-Benz Actros.

Truck Wallet může stejně jako opravdová peněženka obsahovat peníze pro placení, ale navíc také různé karty, například tankovací nebo zákaznické – avšak výhradně v digitální podobě. Elektronické informace, mezi něž patří také disponibilní částka, jsou uloženy přímo v aplikaci Truck Wallet a z ní přenášeny do ostatních zařízení prostřednictvím sítě W-LAN. Tento proces je zajištěn kontrolou prostřednictvím internetového systému.

Odhlédneme-li od automatizace procesů, největší výhoda transakcí prostřednictvím aplikace Truck Wallet spočívá v kombinaci s identifikačním kódem Truck-ID. Ten podepisuje všechny procesy aplikace Truck Wallet a dokládá tak, že transakce byly skutečně realizovány příslušným nákladním vozidlem. Tímto způsobem jsou transakce legitimizovány. Ve spojení s určitými telematickými daty, jako je aktuální poloha nákladního vozidla, která se přitom navíc ukládá, nabízí tento systém speditérům a jejich obchodním partnerům vysokou úroveň zabezpečení proti podvodům.

Pilotní projekt: Daimler Trucks učí nákladní vozidla platit
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: