Piaggio MP3 nabízí potěšení z jízdy na skútru i řidičům osobních aut

Společnost Faber Moto s.r.o., výhradní dovozce jednostopých vozidel značek Aprilia, Moto Guzzi, Piaggio a Vespa do České republiky, nabízí na českém trhu dvě nové atraktivní verze oblíbené modelové řady Piaggio MP3: MP3 500 hpe Sport Advanced LT, který jako první skútr na světe usnadňuje parkování díky zpátečce. A úplně nový model MP3 300 hpe LT – lehčí, dynamičtější a cenově dostupnější. Ta prosazuje efektivní řešení městské mobility, koncipované i pro držitele řidičského oprávnění skupiny B. Radost z jízdy s Piaggio MP3 si můžete užít již od 179 900 Kč.

„Nevšední koncept modelu Piaggio MP3 se těší mimořádné oblibě zákazníků již od svého představení v roce 2006,“říká Laura Marko, marketingová manažerka společnosti Faber Moto. „A není divu, že se celosvětově prodalo již více než 180 000 kusů. Em-pé-trojka totiž díky dvojici předních kol nabízí vynikající jízdní stabilitu, komfort, bezpečnost i velkorysou výbavu v kombinaci se všemi přednostmi obratného skútru. MP3 je ideálním řešením pro řidiče osobních automobilů, kteří nechtějí ztrácet drahocenný čas v kolonách, protože za řídítka MP3 mohou usedat se svým řidičským oprávněním skupiny B. V jiných zemích je taky oblíbená ve veřejných sektorech jako policie, záchranná služba, hasiči nebo různí další dodavatelé služeb,“ ilustruje Laura Marko.

Nové Piaggio MP3 300 hpe LT

K již nabízeným modelům MP3 350 a 500 LT se připojuje nejnovější model Piaggio MP3 300 hpe, poskytující kompaktnější rozměry a nižší hmotnost. Výsledkem je podmanivá jízdní dynamika, kterou si může posádka vychutnávat bez jakýchkoli kompromisů z hlediska komfortu a bezpečnosti.

Nová verze motoru 300 hpe poskytuje ze stejného zdvihového objemu 278 cm3 o 16 procent vyšší výkon než předchůdce: 18,1 kW (24,6 k) při 7750 min-1 a maximální točivý moment 24,5 N.m při 6500 min-1. Její jedinečný design je nejen poutavý, ale také praktický a funkční, což dokládá prostorná schránka pod dvoumístným sedlem pro dvě integrální přilby – ideální ochrana před nenechavci.

Výbava varianty MP3 300 hpe Sport LT zahrnuje navíc multimediální platformu PMP pro připojení chytrého telefonu, který se promění v multifunkční zdroj nejrůznějších provozních a dalších užitečných informací. Sportovní duch této verze je zdůrazněn také díky kotoučovým brzdám typu wave vpředu a hliníkovými lištami na stupačkách.

Piaggio MP3 500 hpe Sport Advanced LT

Na vrcholu modelové řady Piaggio MP3 stojí nová varianta Advanced, přinášející světovou inovaci v podobě zpátečky. Funkce zvyšující praktičnost stroje Piaggio MP3 umožňuje snadnější a fyzicky méně náročné parkování v úzkých prostorách či garážích, což je typický kolorit velkoměsta. Zpětný chod se aktivuje ovladačem na palubní desce po zastavení vozidla a motoru. Piaggio MP3 500 hpe Sport Advanced LT vyniká novými předními světlomety doplněné o atraktivní LED denní svícení.

Jako ostatní provedení MP3 500 Business a Sport, tak i specifikace Advanced je poháněná jednoválcovým motorem 4T Euro 4 se zdvihovým objemem 493 cm3 a čtyřventilovým rozvodem OHC. Systém elektronicky ovládané škrticí klapky „Ride-by-Wire“ umožňuje jezdci výběr jízdního režimu ze dvou charakteristik motoru (Standard a Eco), v závislosti na tom, zda preferuje nízkou spotřebu paliva, nebo si chce užít mimořádně sportovní jízdu. S nejvyšším výkonem 25,5 kW (34,7 k) při 7250 min-1 a maximálním točivým momentem 45,5 N.m při 5000 min-1 splní požadavky všech jezdců.

CENY & BARVY NA ČESKÉM TRHU

Piaggio MP3 300 hpe LT lze pořídit v barvách Nero Metallizzato (černá) a Argento Cometa (stříbrná matná) za 179 900 Kč.

Piaggio MP3 300 hpe Sport LT lze pořídit v barvách Nero Meteora (černá), Grigio Materia (šedá) a Bianco Luna (bílá) za 199 900 Kč.

Piaggio MP3 500 hpe Sport Advanced LT lze pořídit v barvách Nero Opaco (černá matná), Grigio Opaco (šedá matná), Blu Opaco (tmavěmodrá matná) a Oro Opaco (zlatá matná) za 275 900 Kč.

Příslušenství

Své Piaggio MP3 si lze doladit dle vlastních potřeb díky rozsáhlému sortimentu originálního příslušenství, jako je praktický top case o objemu 37 litrů, elegantní čelní štít nebo speciální edice přileb Piaggio.

Testovací jízdy

Oblíbené tříkolové skútry Piaggio MP3, kterých se týká i akce www.skutrnaden.cz, jsou připraveny k testovacím jízdám u vybraných českých autorizovaných prodejců Piaggio. Seznam dealerů Piaggio najdete na www.cz.piaggio.com.

Piaggio MP3 nabízí potěšení z jízdy na skútru i řidičům osobních aut
Ohodnoťte tento článek!
1.5 (30%) 2 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: