Peugeot má nový hybrid. Nabídne až 300 koní a prodávat se začne příští rok

  • Peugeot vrací do nabídky hybridní systém 

  • Tentokrát sází na kombinaci zážehového motoru a jednoho nebo dvou elektromotorů 

  • Nejsilnější verze disponuje výkonem 300 koní 

  • Hybridní pohonné ústrojí bude k dispozici pro modely 508, 508 SW a 3008

  • Prodej odstartuje ve druhém čtvrtletí příštího roku 

Automobilka Peugeot představila jako první z koncernu PSA nový hybridní pohonný systém. Na rozdíl od nepříliš úspěšného předchůdce s nešťastnou kombinací dieselu, robotizované převodovky a elektromotoru na zadní nápravě je nastupující varianta běžnější. Spojuje zážehovou jednotku s elektromotorem u převodovky a k tomu případně přidá ještě jeden elektromotor dozadu.

Základem soustavy je nový zážehový čtyřválec 1.6 PureTech, o kterém se automobilky z francouzského koncernu zmiňovaly už dříve. Zde je naladěn na 132 kW (180 koní) v případě, že zájemce zvolí hybridní předokolku. Hybridní čtyřkolka, opět označovaná jako Hybrid4, využívá spalovací motor o výkonu 147 kW (200 koní). Benzinová šestnáctistovka pohání přední nápravu přes osmistupňový automat. Lithium-iontové akumulátory našly své místo pod zadními sedačkami. Varianta Hybrid má kapacitu 11,8 kWh, Hybrid4 nabídne 13,2 kWh. Podle WLTP to vystačí k ujetí 50 kilometrů v čistě elektrickém režimu.

Bude elektrické retro novou módou? Nejen Peugeot 504 budoucnosti se očividně líbí

Jako první se začne prodávat hybridní Peugeot 3008, a to už ve druhém čtvrtletí příštího roku. Francouzský crossover bude také zatím jediný model nabízející volbu mezi hybridní předokolkou a hybridní čtyřkolkou. Na podzim příštího roku přijde ještě hybridní 508 a 508 SW. Z tiskové zprávy ovšem vyplývá, že v tomto případě automobilka nabídne pouze hybridní předokolku.

Peugeot zatím s detaily šetří. Prozradil však, že na vrcholu nabídky se ocitne model 3008 GT Hybrid4. Díky kombinaci silnější šestnáctistovky a dvou 80kW elektromotorů poskytne řidiči celkových 220 kW (300 k). Takto silné auto Peugeot ještě neprodával. Zrychlení z nuly na 100 km/h proběhne za 6,5 s. Slabší verze Hybrid bude disponovat celkovým výkonem 165 kW (225 k).

Doporučujeme: Peugeot 508 uvidí v noci, zhubl 70 kg a oproti minulé generaci se zmenšil

S hybridním pohonným ústrojím souvisí ještě další funkce známé z jiných modelů jiných značek. Řidič si bude moci například uchovat elektrický dojezd na později, případně si bude moci zvolit, zda má vůz brzdit po uvolnění pedálu plynu, jak to dělají elektromobily. Peugeot rovněž připravil čtyři různé jízdní režimy (Zero Emission, Hybrid, Sport a Comfort), respektive pět u čtyřkolky, kde lze ještě aktivovat režim 4WD.

Také tyto nové hybridy uvidíme na pařížském autosalonu. Systém následně zamíří do nabídky značek DS, Citroën i Opel.

Peugeot má nový hybrid. Nabídne až 300 koní a prodávat se začne příští rok
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: