Peugeot 508 se nástupce dočká příští rok. Nový Citroën C5 ale nebude

  • Nástupce Peugeotu 508 se představí příští rok

  • Očekávají se karosářské verze kombi a liftback

  • Pod kapotou bude hybrid, ale stále také diesel

  • S příbuzným Citroënem C5 se nepočítá, místo něj bude crossover

Koncern PSA Peugeot-Citroën je teď skloňován především v souvislosti s chystaným převzetím německé automobilky Opel. Ale myslí i na nové modely. Ačkoli se automobilky v současnosti snaží tlačit hlavně crossovery a SUV, klasické modely mají pořád velký okruh fanoušků a zákazníků. Ve fleetech oblíbený Peugeot 508 se tak nakonec nástupce dočká, ale až příští rok.

Přípravy nového modelu 508 potvrdilo magazínu AutoExpress vedení automobilky. Design má vycházet z velké části z konceptu Peugeot Instinct. Nový model dostane třeba adaptivní LED světla. Platforma EMP2 pak umožní zástavbu hybridního systému, ale dieselu se pravděpodobně větší model 508 ještě úplně nevzdá.

Doporučujeme: Deset problematických ojetin, které potvrzují pověry o nekvalitě francouzských aut

Počítá se s karosářskými verzemi kombi a liftback. Otázkou je, zda přijde klasický sedan, o ně není v Evropě nyní takový zájem. Sedan tak bude nový Peugeot 508 spíše jen připomínat, vyklápět se ale bude celá záď kvůli praktičnosti. Jinak se nedá očekávat odklon od známé koncepce. Jasné je i zařazení, protože konkurenci prémiovému segmentu má v rámci koncernu PSA tvořit značka DS.

To příznivci klasického Citroënu C5 se nástupce tohoto modelu nedočkají. Automobilka Citroën se soustředí právě na crossovery a SUV. Ačkoli třeba pro Čínu dělá zajímavý velký sedan, ten se v Evropě prodávat nebude. Citroën také opustil legendární hydropneumatické odpružení. Místo sedanu a kombi C5 bude značka nabízet crossover Citroën C5 Aircross.

Peugeot 508 se nástupce dočká příští rok. Nový Citroën C5 ale nebude
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: